Керівництво Одеського СІЗО відсторонили через відео зі знущанням, імовірно, з експрацівника ТЦК

- 7 червня, 20:43
знущання в Одеському СІЗО, скріншот відео "Думської"

Керівництво Одеського СІЗО відсторонили від виконання службових обов'язків на час перевірки поширеного в мережі відео зі знущаннями, імовірно, з колишнього співробітника ТЦК в цій установі.

Джерело: Державна кримінально-виконавча служба України, одеське видання "Думська"

Деталі: У мережі поширили відео, де, імовірно, в Одеському СІЗО чоловіка, якого називають представником ТЦК, змушують поводитися як собака.

За даними джерел "Думської", відео зняли близько тижня тому. Повідомляється, що так званий "смотрящий" по 6-му корпусу на прізвисько Спортик, якого характеризують як "блатного з бандитів", "дресирує" співробітника ТЦК, який потрапив до СІЗО. На кадрах чоловіка змушують зубами приносити капці іншим ув'язненим.

У Державній кримінально-виконавчій службі України розпочали службову перевірку за фактом можливого порушення прав особи, яка перебувала в Одеському слідчому ізоляторі. Зазначається, що на відео, розміщеному в мережі, відносно громадянина вчиняються протиправні дії з боку осіб, які перебувають з ним у одній камері.

Дослівно: "Попри те, що експертного висновку щодо достовірності відеоматеріалу ще немає, керівництво СІЗО відсторонено від виконання службових обов'язків на час перевірки. Крім того, до Одеського слідчого ізолятора направлена бригада з числа керівного складу Департаменту з питань виконання кримінальних покарань для перевірки можливого порушення прав людини та об'єктивного з'ясування всіх обставин події.

Спільно із колегами з інших правоохоронних органів зазначена перевірка буде проведена в установлені законом терміни, а її результати – оприлюднені. Наголошуємо: керівництво Міністерства юстиції, ДКВС України завжди максимально об'єктивно реагує на порушення прав людини в місцях несвободи, особливо якщо це стосується неправомірних дій з боку персоналу установ виконання покарань".