Україна й Німеччина разом розроблятимуть ППО проти балістичних ракет
18 червня Україна та Німеччина уклали оборонну угоду, яка передбачає спільну розробку системи протиповітряної оборони для перехоплення балістичних ракет.
Джерело: "Європейська правда" з посиланням на заяви президента України Володимира Зеленського та міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса перед засіданням формату "Рамштайн"
Деталі: Зеленський зазначив, що Україна останнім часом досягла великого прогресу у захисті від ворожих безпілотників, але великим викликом залишаються російські балістичні ракети.
"Тому сьогодні Україна та Німеччина роблять дуже важливий, на мою думку, спільний крок. У нас є певні технології, певні технології є у Німеччини. І сьогодні наші міністри оборони вже підписали угоду, щоб поєднати ці спроможності разом", – оголосив президент.
"Михайло (Федоров, міністр оборони України. – ЄП) і я сьогодні підписали угоду, яка прокладає шлях до спільної розробки нової системи протиповітряної оборони для протидії балістичним ракетам – якщо бізнес зможе домовитися. У цьому проєкті зацікавлені кілька німецьких компаній. Це може стати важливим внеском у безпеку Європи та України", – заявив Пісторіус.
Володимир Зеленський зазначив, що сподівається побачити конкретні результати співпраці з союзниками у сфері захисту від балістичних ракет до зими 2026 року.
"Це щось, що потрібно не лише Україні, а всім і це довгострокові зусилля. Прошу, будь ласка, підтримати це на кожному рівні та усіма способами", – сказав він.
Нагадаємо:
- Зеленський анонсував нові внески союзників у програму закупівлі американської зброї для України.
- Як відомо, вдень 18 травня у Брюсселі проходить чергова зустріч Контактної групи з оборони України під головуванням Британії та Німеччини.
- На ній особисто присутні президент України та генсек НАТО Марк Рютте.
- Німеччина оголосила, що виділить Україні ще $400 млн на ППО та ракетидля Patriot у межах PURL і програми Jumpstart.
- Міністр оборони Бельгії Тео Франкен оприлюднив плани постачання винищувачів F-16 до Збройних сил України.