Понад 60% українців не підтримують відставку Федорова – опитування

- 6 серпня, 18:22
Михайло Федоров, фото з його Facebook

Понад 60% українців негативно або переважно негативно ставляться до відставки Михайла Федорова з посади міністра оборони, понад 57% підтримують протести проти його відставки.

Джерело: опитування компанії Socis, проведене з 28 липня по 2 серпня

Деталі: На питання про своє ставлення до відставки Федорова 39,1% опитаних обрали варіант негативне, а 23,4% – більше негативне, ніж позитивне. Таким чином, 62,5% не підтримують відставку ексміністра.

Позитивно відреагували на відставку Федорова 7,7% опитаних, переважно позитивно – 11,9%.

Разом з тим, до відставки Олександра Сирського з посади головнокомандувача ЗСУ позитивно або переважно позитивно ставляться 63,5% респондентів.

При цьому опитані вважають, що на відставку Федорова найбільше вплинув конфлікт із Сирським (26,7%), а також "тиск на президента зі сторони його корупційного оточення" (24,4%).

Більшість опитаних (57,6%) цілком або скоріше підтримують протести проти відставки Федорова. Зовсім або скоріше не підтримують протести – 26,2%.

Найбільший відсоток опитаних (35,3%) хотів би бачити Федорова в майбутньому на посаді міністра оборони. Крім того, 15,1% обрали варіант "міністр цифрових трансформацій", 10,5% бачать його віцепрем'єром з нових воєнних технологій і 9,6% - прем'єр-міністром.

У випадку президентських виборів майже половина опитаних бачили б Федорова як самостійного кандидата на виборах, 12,8% – у складі команди президента Володимира Зеленського.

Так само більше опитаних бачать керівника ОП Кирила Буданова самостійним кандидатом на виборах, ніж у команді Зеленського (33,4% проти 19,8%).

Довідково: Опитування проведене з 28 липня по 2 серпня 2026 року на всій території України, окрім окупованих територій та територій, де проходять активні бойові дії.

Було опитано 2000 респондентів за квотною стратифікованою вибіркою методом особистого інтерв'ю з використанням планшетів (CAРI). Статистична похибка вибірки – 2,6%.