Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Ющенко зазнав фіаско

Катерина Аврамчук, УП _ Вівторок, 12 лютого 2013, 15:20
Версія для друку Коментарі546

Одного суботнього похмурого ранку на прес-брифінг до журналістів вийшов голова Політради "Нашої України" Сергій Бондарчук. Він зачитав одну-єдину заяву – заяву київської міської організації партії, згідно з якою Ющенка виключають з "Нашої України".

Напевно, це найгірше закінчення кар'єри для політика. Ющенка "викинули" з партії імені Ющенка.

Людину, яка колись вивела на Майдан мільйони, звинуватили в тому, що за її згодою відбулися заміни членів окружкомів і дільничних виборчих комісій від УНП та "Нашої України" в південних і східних областях на представників провладної Партії регіонів під час парламентських виборів.

Проте не минуло й двох годин, як прес-секретар Ющенка Ванникова заявила, що "... політрада "Нашої України" звільнила Сергія Бондарчука від виконання обов'язків її голови. Одностайно – "за" 54".

Ось так в один день "помираюча" "Наша Україна" залишилась без голови партії і голови Політради одночасно.

За що ж насправді "викинули" Ющенка?

Згідно з доповідною запискою заступника керівника відділу південних регіонів "Нашої України" Ігоря Мамчура, в ОВК у східних, південних і частково центральних областях було проведено ряд замін на користь Партії регіонів.

Зокрема у Криму було замінено членів комісій від УНП у 9 з 10 ОВК, у Дніпропетровській області – 11 з 17, у Донецькій – у 9 з 21, у Запорізькій – в 9 з 9, у Луганській – в 3 з 11, у Миколаївській – в 4 з 6, у Одеській області – у 8 з 10, у Сумській – у 5 з 6.

Цю інформацію підтверджує постанова ЦВК від 1 вересня 2012 року №709.

Власне, невеличке розслідування, проведене автором, дійсно показало дивні співпадіння.

Зокрема в ОВК №25 члена комісії Торубару Віру було замінено на Нечипоренко Леоніда, який на виборах президента у 2010 році був у складі територіальної виборчої комісії від тоді ще кандидата на пост президента Віктора Януковича. В ОВК №49 Омельченко Аллу було замінено на Єсіна Юрія, який є членом Партії регіонів.

В ОВК №60 Головіну Людмилу замінено на Іовчева Костянтина, який на виборах президента у 2010 році був у складі ОВК від кандидата у президенти Віктора Януковича. В ОВК №105 Терент'єва Валентина було замінено на депутат Луганської міськради від Партії регіонів Кушнарева Стефана.

В ОВК №131 Солодаєву Раїсу було замінено на Юрія Бондара, який на місцевих виборах 2012 року був секретарем Вознесенської міського виборчкому ПР. В ОВК №161 Гору Надію було замінено на Мініцьку Лідію, яка за даними органів юстиції на час виборів була головою первинного осередку Партії регіонів у Ромнах.

Дивні заміни були знайдені ще в 9 окружкомах. Інформацію про заміни підтверджує і заява голів районних організацій УНП в Одеській області.

Примітно, що саме тут балотувалися добре відомі Сергій Ківалов та українофоб Ігор Марков.

"Члени УНП обурені діями нашого центрального виборчого штабу, який вивів зі складу окружних виборчих комісій в Одеській області людей, кандидатури яких були подані УНП і замінив їх на представників Партії регіонів", – йдеться в заяві від 5 вересня на ім’я керівника центрального виборчого штабу "НУ" Олександра Ропотенка.

Про здачу місць в окружкомах заявляє і голова Донецької парторганізації НУ Сергій Зікеєв. За його словами, окрім здачі місць УНП в окружкомах, подібна ситуація склалася і з самим членами "Нашої України".

Проте логічно виникає лише одне запитання – чому Сергій Бондарчук і ті, хто знав ще у вересні про "здачу" місць в окружкомах, вирішили казати про це саме зараз?

За словами Бондарчука, обговорення цієї інформації мало відбутися на партійному з’їзді, який неодноразово зривав Віктор Андрійович.

24 вересня завершився термін обрання керівних органів партії, але оскільки це припадало на час виборів, то ніхто не був проти, щоб перенести з’їзд на грудень.

Домовленість про скликання з’їзду на грудень існувала ще з літа, запевняє голова столичного осередку НУ Андрій Ніцой. І Ющенко був учасником такої домовленості. У листопаді, каже Ніцой, було три спроби скликати засідання політради, але безуспішно.

8 грудня Ющенко зібрав свою президію на Спаській в офісі НУ. "Він не хотів надавати нікому слова. Коли люди почали вимагати можливості виступити, то він обзивав всіх "дебілами" і затикав рота, що підтверджується аудіо записами, бо всі наради записуються", – розповів Ніцой.

Зняття Бондарчука – справедливе, чи політичне рішення?

Не пройшло і двох годин від того, як у ЗМІ з’явилася інформацію про виключення Ющенка з партії, як прес-секретар Ющенка Ванникова переможно написала у своєму Facebook, що "ющенківська" політрада зняла з посади голови політради Сергія Бондарчука.

Хоча за день до цього Ванникова переконувала УП, що в порядку денному питання про зняття Бондарчука немає. Вона навіть надала УП проект порядку денного, який мала затвердити президія. Там було чотири питанні:

1.Про суспільно-політичну ситуацію в Україні та про результати участі "Нашої України" у виборах до Верховної Ради.

2.Про внесення змін та доповнень до статуту партії.

3.Про проведення перереєстрації членів партії.

4.Про скликання з’їзду партії НУ.

"Джерела, які вам повідомляють плітки (інформацію про зняття в суботу Бондарчука – прим. УП), з цього живляться. Є такі істоти, які живуть і живляться з того, що плодять плітки", – сказала "Українській правді" Ванникова.

Та як виявилось, інформація про зняття Бондарчука цілком підтвердилася. Ба більше, Ванникова наполягала, що зняття відбулося за статутом партії.

"…..усе за Статутом, легітимно. Усе інше –  від лукавих зі Спаської" – написала вона.

Хоча якраз згідно зі статутом, на який посилається пані Ванникова, так звана політрада під керівництвом Ющенка не мала права зняти Бондарчука з посади. Пункт 7.2.9 статуту НУ каже, що політрада не має права знімати голову політради – лише з'їзд.

А пункт 7.2.10 вказує, що повноваження з’їзду партії, що зазначені у підпунктах 3-14, 17, 18 пункту 7.2.9, є виключними і не можуть бути делеговані іншим статутним органам партії.

За словами Ніцоя, голови легендарного київського міського осередку партії, центральна контрольно-ревізійна комісія партії надала "прихильникам Ющенка" свій висновок, що їхнє зібрання нелегітимне, бо воно не відповідає статуту партії.

Він переконаний, що Ющенко на засідання так званої політради звіз частину своїх прихильників, а частину – сторонніх людей, яких видали за членів політради, користуючись тим, що мало хто знає прізвища і в обличчя всіх членів політради партії.

То що, Бондарчука зняли всупереч статуту?!

Хіба що статут тишком-нишком змінили. Але і зміни в статут затверджує тільки з’їзд!

За словами Ванникової, Бондарчука зняли 54-ма голосами.

УП дізналася, як вдалося зібрати таку кількість людей. "Ющенко по одному викликає усіх голів організацій, проводить співбесіди на лояльність, де і обіцяє гроші. Ні, це не хабар чи гроші за лояльність – він просто обіцяє повернути борги, які перед людьми має партія", – розповів "Українській правді" один з членів НУ.

Таким чином Ющенко "підкуповує" своїх однопартійців, обіцяючи їм повернути їхні ж гроші за роботу. Друге, що він обіцяє, – вибори 2015 року.

За інформацією джерел УП, Ющенко буде балотуватися на пост президента на виборах 2015 року. Відповідно, він обіцяє своїм однопартійцям фінансові преференції, а також підтримку на місцевих виборах, які відбудуться того ж 2015 року.

Для чого владі потрібен Ющенко в партії?

Ще одне запитання, яке логічно виникає – для чого Ющенку практично "мертва" партія?

Можливість непогано заробити? Певна гарантія політичної недоторканності, точніше прикриття?

Теперішній владі дуже вигідно мати на полі такого гравця як Віктор Андрійович. Адже "Наша Україна" на парламентських виборах зробила три великі послуги владі.

Перша – "поступилася" місцями в комісіях. Друга – Ющенко забрав 1% голосів виборців, а як показали вибори, цей відсоток мав суттєве значення, бо відрив між мажоритарниками від опозиції і влади подекуди складав всього 500-1000 голосів.

А оскільки кандидати від НУ були у багатьох округах, то це в якійсь мірі допомогло владі якраз забрати у опозиційних кандидатів ці 500 голосів.

Третя послуга – легітимізація демократичного вибору. "Наша Україна" на чолі з Ющенком зіграла для Януковича роль "прирученої опозиції".

Владі було вигідно, щоб Захід побачив, що навіть "помаранчевий президент" нічого не казав про недемократичні вибори. Адже Ющенко якраз не виступав з жодними заявами про фальсифікації на виборах.

Ще одним цікавим нюансом в історії партії є те, що вона фактично не могла брати участь у виборах, оскільки її центральний рахунок був просто заблокований. Борги партії складали 80 мільйонів. "Наша Україна" винна не лише власним працівникам, але й, приміром, Пенсійному фонду.

Та напередодні виборів рахунок НУ раптом розблоковують. Чудо? Чи втручання влади?

Після виборів до парламенту 2012 року стає зрозуміло, наскільки шкідливою буде участь партії, очолюваної Ющенком, на виборах президента. І для чого Віктору Андрійовичу практично мертва партія.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
powered by lun.ua
IP: 91.200.224.---
Yurkiv _ 23.02.2013 07:42
Sixna:
Коли намагаєся зрозуміти, чом Віктор Андрійович так вперто чіпляється за політичне життя, незважаючи на те, що мавр (він) свою справу зробив (привів до влади Віктора Федоровича), часом стаєш просто в ступор. причина ж цього дивного чіпляння видно полягає в тому, що він повністю залежний від провладної партії, і тому, коли б він спробував грати власну гру, то для нього це вповні могло би закінчитися. як і для Юлії Володимирівни (вязницею). адже його рильце в газовому пуху не менше, ніж її. зроблю сміливе припущення, що Ющ відійде в небуття, коли ВФЯ та його прислуга втратить владу. а поки всім верховодять "прєєдставітєлі тєпєрєшнєй власті", він і далі буде час від часу виринати, щоб збурювати свідомість громадян нашої України.
А зроблю сміливий висновок, що з такими, як ви громадянами і виборцями, котрі в основному займаються припущеннями, а не ділом, ВФЯ ніколи не втратить владу. Отже, пане припущувач, Президент Ющенко - "вічний"!
IP: 95.134.166.---
Sixna _ 23.02.2013 01:15
Коли намагаєся зрозуміти, чом Віктор Андрійович так вперто чіпляється за політичне життя, незважаючи на те, що мавр (він) свою справу зробив (привів до влади Віктора Федоровича), часом стаєш просто в ступор. причина ж цього дивного чіпляння видно полягає в тому, що він повністю залежний від провладної партії, і тому, коли б він спробував грати власну гру, то для нього це вповні могло би закінчитися. як і для Юлії Володимирівни (вязницею). адже його рильце в газовому пуху не менше, ніж її. зроблю сміливе припущення, що Ющ відійде в небуття, коли ВФЯ та його прислуга втратить владу. а поки всім верховодять "прєєдставітєлі тєпєрєшнєй власті", він і далі буде час від часу виринати, щоб збурювати свідомість громадян нашої України.
IP: 91.200.224.---
Yurkiv _ 21.02.2013 19:35
chumak:
Він був президент усієї України і 5 років чекав поки Тимошенко програє... Тепер вже 3 роки він чекає поки Тимошенко знищить Януковича... Це все на що він здатний - чекати... ? "Хоружівський Макіавелі" хоче щоб уся Україна терпіла від його ідіотизму...?
Нічого не зрозумів з вашого допису, крім "чекати".
Скажу вам так, вміти чекати - це добра людська чеснота.
Знаєте, як сказано у тій індіанській мудрості: "Сидіти на березі ріки, і терпляче чекати, коли повз пропливуть трупи твоїх ворогів."
Я вже писав нижче: "Працесс пашел!"
Ви що не бачите, чи може не бажаєте, щоб він відбувся?
Тоді - ой!
IP: 91.200.224.---
Yurkiv _ 19.02.2013 11:17
Адже він був Президент усієї України!

І саме головне, усі свої кроки робив згідно Конституції і Законів України, що має вирішальне значення для миру у Державі.

Дуже шкода, що тільки незначна частина громадян розуміє це.
Для більшості є більш прийнятним авантюризм і волюнтаризм у політиці.

Але ще більш важливим для миру у Державі є її економічний стан, який сьогодні виглядає жахливо.

Тільки Президент Ющенко зможе налагодити фінансову і економічну систему в Україні, що він не раз доводив.

Знаєте когось рівного йому у цій сфері – назовіть і обґрунтуйте!
IP: 91.200.224.---
Yurkiv _ 19.02.2013 11:16
Але ж в Україні іде ще й перманентна, поки що холодна, національна війна, і у цій війні ніхто не поступиться, що приведе до самознищення Держави Україна.

Якщо «сепаратистам» це любо, бо є до кого притулитися, то для Українців – смерть, бо знову будуть кимось поглинуті.

Тому потрібен Лідер, який би міг примирити обидва береги Дніпра.
І в першу чергу, у цьому повинні бути зацікавлені У К Р А Ї Н Ц І!

Таким Лідером є Президент Ющенко, який в період своєї каденції зробив усі можливі кроки у цьому напрямку.

Я нагадаю, що саме для цього Ющенко підписав з Януковичем Універсал, висував його на пост Прем’єра, назначав Богатирьову в РНБОУ, знаходив баланс, назначаючи Голів Облдержадміністрацій .
ВИБІР РЕДАКЦІЇ
Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter