Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Як Попов здав Клюєва. Нові протоколи допитів про розгін ЄвроМайдану

Сергій Лещенко, УП _ Неділя, 15 грудня 2013, 06:29
Версія для друку Коментарі74

Читайте також Протоколи допитів Попова, Сівковича та Коряка

У розпорядженні Української правди з'явилися нові документи в справі про розслідування кривавого розгону ЄвроМайдану 30 листопада. Це - протоколи допиту першого секретаря Радбезу Володимира Сівковича та голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова.

У минулій публікації ми оприлюднили протокол допиту керівника головного управління МВС в Києві Валерія Коряка та протокол очної ставки цих трьох осіб.

Отже, на допиті в Генпрокуратурі Сівкович повідомив, що напередодні силового розгону він близько 10 вечора сидів у своєму офісі разом з іншим регіоналом Андрієм Деркачем, як раптом Сівковичу зателефонував член "Батьківщини" та його давній "агент" Микола Княжицький. Той, за словами Сівковича, просив допомогти з пропуском машин озвучки для мітинга в неділю 1 грудня.

Згодом з аналогічним проханням до нього звернувся один з лідерів партії "Батьківщина" Микола Мартиненко, але Сівкович сказав, що не може допомогти.

Після цього Сівкович з Деркачем пішли до голови міської адміністрації Попова, а потім вони попрямували до керівника київської міліції Коряка, в кабінеті якого дивилися на моніторі за розгоном мітингу.

Сівкович заявив, що не давав вказівки завозити обладнання для новорічної ялинки, наголошуючи, що це можна робити лише після звільнення місця протестуючими. Натомість, за його словами, про встановлення ялинки цієї ночі йому повідомив сам Попов. Іншими словами, Сівкович відсторонився від кривавого розгону.

 
 
 
 
 

Однак свідчення Сівковича суперечать словам Попова на допиті. Той повідомив, що ще зранку 29 листопада - за добу до розгону - йому зателефонував секретар Радбезу Андрій Клюєв та почав вимагати поставити ялинку вже 30 листопада, а для придушення протестуючих міліція надасть "допомогу". 

Ввечері 29 листопада Попову знову зателефонував Клюєв та запитав, чи готова техніка заїхати на Майдан. Після ствердної відповіді голови міської адміністрації Клюєв сказав, що команду техниці заїжджати дасть Сівкович.

Близько 3 години ночі Сівкович прийшов до Попова та сказав, що техніка має заїхати на Майдан о 3:45.

При цьому, як зазначив Попов, Сівкович повідомив йому про присутність на Майдані "якихось бойовиків", що будуть влаштовувати "провокації".

Після цього Сівкович набрав керівника міліції столиці Коряка та повідомив, що техніка прибуде на площу о 3:45 ранку, після чого разом з Поповим поїхав до начальника міського управління МВС.

У кабінеті Коряка Сівкович із кимось зідзвонювався, а потім почалася силова зачистка Майдану. Про травмованих Попов не знав, а тому, побачивши звільнену площу, поїхав на роботу, а Сівкович залишився з Коряком.

Говорячи про причини силового протистояння, Попов фактично вказав на Клюєва, який доручив йому ставити ялинку саме цієї ночі: "Я вважаю, що завезення складових частин ялинки було передчасним. Це спровокувало конфлікт на Майдані незалежності 30 листопада, який було використано певними силами як поштовх до подальших масових заворушень та порушення порядку".

В ході очної ставки Попов знову сказав, що керуватися вказівками Сівковича йому доручив Клюєв. Начальник міліції Києва Коряк додав, що команду слухати Сівковича йому дав міністр внутрішніх справ Захарченко.

Також Коряк додав, що намагався переконати Сівковича не завозити ялинку, оскільки навіть о 3 ночі на Майдані залишалося багато людей. "На це він став наполегливо казати, що необхідно негайно завозити туди комплектуючі ялинки", - сказав міліціонер на очній ставці.

Сам Клюєв останні два тижні не відповів на запит Української правди про коментар. Водночас у п"ятницю нам вдалося зустріти молодшого брата секретаря Радбезу, нардепа Сергія Клюєва неподалік табору регіоналів біля Верховної Ради. Клюєв-молодший відмовився спілкуватися, сказавши лише, що він та його брат "спали" в той час, коли відбувався силовий розгон Майдану. Автора цих рядків депутат назвав "провокатором". Після чого Сергій Клюєв у супроводі чотирьох охоронців пішов.

 
 
 
 
 

powered by lun.ua
IP: 141.170.243.---
Богдан Гордасевич _ 13.01.2014 20:21
Документи - найсильніший аргумент для думаючих людей. Влада з подонків і тільки глобальна чистка щось може змінити.
IP: 176.36.215.---
Старий Снайпер _ 17.12.2013 17:01
татьяна булгакова:
"...придется мирится с НАТО..."
А чем вам НАТО не камильфо? НАТО каким-то образом вам помешало? Ущемило в правах? Лишило собственности вас или ваших родных путем ее захвата?
IP: 93.74.51.---
Лариса Гриценко _ 17.12.2013 12:04
А Попов боится за свою шкурку. Не просто так опубликовал. Это страховочка, чтобы в живых остаться. Лучше в тюрьме, чем в гробу с дырочкой во лбу. Попов, ты теперь должен выйти на Майдан, может дольше проживешь.
IP: 74.125.181.---
Олег Баблюк _ 17.12.2013 01:08
Таке може бути тільки в нас.... РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ ОБОРОНИ І БЕЗПЕКИ...І ЯЛИНКА З КАТКОМ.))))))))))))))))))) Може б ще контрозвідку і сбу до цього прив"язати. Їм нєхер робити. От і займаються ялинками. Такого в світі нема.)))))))))))))) То ПІ""""" ЄЦ!!!!!!!!!!!!
IP: 91.124.43.---
руслан мироненко _ 16.12.2013 21:57
Sergey Tischenko:
А как же тайна следствия? Или у нас за распространение секретной и конфиденциальной информации, чем занимается УП, ответственность не предусмотрена? Или все же это УТКИ? УП в последнее время скатилось до уровня желтой бульварной газетенки!
В такой напряженной ситуации желательно,чтоб следствие официально подавала протоколы следствия,чтоб Народ Видел ,Знал и делал выводы кто лгун! А тем более,чтоб не было закулисных игр и все прекрасно знают кому подчиняются суды и прокуроры...
ВИБІР РЕДАКЦІЇ
Сергій Лещенко, УП

Арсеній Яценюк вийшов сухим із води18

Після того, як коаліція розпалася в парламенті, а Яценюк оголосив про відставку, минулої п'ятниці на Банковій відбулася нарада за участі керівництва держави та лідерів фракцій. Присутні розповідають, що давно не чули такої розмови на підвищених тонах та взаємних претензій.

Андрій Колесник, для УП

Республіка-вампір18

Реклама:

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте