Реквієм по закону Колісніченка-Олійника, або як насправді протестують в Європі

Середа, 5 лютого 2014, 15:21

Розробники скандального закону Колесніченка-Олійника стверджували, що під час його опрацювання вони використовували досвід країн ЄС.

Дійсно, в демократичній Європі є певні обмеження в проведенні мітингів. Але існує величезна різниця в застосуванні цих обмежень у країнах ЄС та в Україні. 

В Європі мирні зібрання та протести – це практично безперервний процес та останній, серед багатьох інших, з засобів впливу громадян на владу.

Головним дієвим інструментом в ЄС є оскарження несправедливих дій представників влади у судовому порядку. Також чиновники реагують належним чином на публікації у ЗМІ та звернення громадян. На жаль, сучасний стан української судової системи не забезпечує таких інструментів  захисту для своїх громадян.

Застосування масових запобіжних заходів у формі позбавлення волі щодо мітингувальників, побиття та тортури – це неприпустиме явище в Європі та анахронізм XVIII cт. Керівництво європейських  держав розуміє і визнає, що кожен має право на свободу вираження поглядів та на свободу зібрань.

Ми пропонуємо невеликий аналіз як протестують європейці для того, щоб українські політики більше ніколи не приймали таких драконівських законів прикриваючись при цьому європейським досвідом. 

Натисніть, щоб збільшити 

Європейська програма ГО "Центр UA" за сприяння програми МАТРА посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді