Бути "угодним", чи бути українцем?

9 переглядів
66
Вівторок, 05 жовтня 2010, 16:14
Софія Федина
кандидат політичних наук, автор та ведуча "Погляду з Високого замку" на Львівському телебаченні

З початком виборчого процесу методи ведення агітації та впливу на свідомість "електорату" з боку партії влади набули нових рис. Навіщо закривати "небажані" газети або телепередачі? Якщо можна просто повсюди розставити лояльних до правлячого режиму людей?

Саме так відбулося на Львівському телебаченні.

У політично-аналітичній програмі "Погляд з Високого замку" - тепер новий ведучий. Усунення попереднього аргументували тим, що в такий час її вести мають "свої" люди. Тобто "угодні" теперішній владі.

Що ж таке бути "угодним" на теперішній час?

Бути "угодним", це накритися білим полотном, і тихо, не піднімаючи пилу, прямувати на цвинтар історії. Туди, де потрохи відроджується Радянський Союз, комуністична влада, де знову починають спинатися на рівні ноги концтабори, в'язниці та репресії. Де постають загрози українству.

Бути "угодним" - це співати хвалебні оди на честь владної партії, і активно забувати про свою честь і гідність.

Бути "угодним" - це пасивно реагувати на витівки влади, що ставлять під сумнів саме існування незалежної й самостійної Української держави.

Бути "угодним" - це приймати як належне, коли, порушуючи принцип територіальної цілісності, віддають територію України іншій державі. І натякають, що це ще не кінець.

Бути "угодним" - це допустити, щоб Інститут національної пам'яті, який має займатися відновленням правдивої історії України та викриттям актів геноциду та звірств проти українців, очолювали комуністи, які безпосередньо причетні до злочинів проти українського народу.

Бути "угодним" - це не хвилюватися, коли перекроюють конституційний лад держави під кожні конкретні обставини.

В 2004-му було вигідно позбавити президента повноважень - аби не дай Бог Віктор Ющенко мав шанс розбудувати самодостатню Україну. А вже в 2010-му можна відміняти конституційну реформу, аби Україна потрохи ставала тоталітарною структурою.

Бути "угодним" - це прийняти інформацію, що Голодомор не був геноцидом українців. Може й репресій проти української інтелігенції не було? Може й масові розстріли та переслідування - також витвір нашої фантазії?

Бути "угодним" - це мовчки ковтати наступ на українську мову, яка на 20 році незалежності України потребує захисту від наступу російської мови. Адже російська, як виявляється, навіть за умов 80%-ї присутності в українському медійному просторі, є під загрозою.

Угодним байдуже, що владоможці говорять російською, що викладання в українських вузах іде не українською, що українська книга на межі вимирання, що право українців на отримання інформації державною мовою порушується в більшості регіонів України.

Бути "угодним" - це стерпіти, коли в Почаївській лаврі не приймаюсь прохання про молитву українською мовою, а представники "Рускаго мира" кажуть, що Бог молитов українською не чує.

Бути "угодним" - це коли так звані патріотичні сили пересварюються між собою, розчищаючи широку дорогу до влади ворогам України.

Бути "угодним" - значить перекреслювати майбутнє України, і творити будучність української губернії певної Імперії.

Бути "угодним" - це просто бути байдужим до всього, що діється навколо.

Радянська комуністична репресивна система дає добрі плоди. Багато кому з українців байдуже, що навколо валяється сміття, як у прямому, так і переносному значенні.

Бути "угодним", це стояти, опустивши руки, коли треба брати віник і вимітати сміття з нашої української хати.

Бути "угодним" - це мовчати, коли час кричати. Це чекати, коли час діяти. Це боятися, коли прийшов жертовний час!

Я не хочу бути "угодною"...

Я така, якою мене народила ця земля. Я українка, і для свого майбутнього я бачу безальтернативний варіант: соборну й самостійну Українську державу, у якій українець має справжню історію, рідну українську мову, самодостатню культуру, державу, якою кожен із нас пишається, і за яку ладен віддати останній подих.

Державу, яка сама вирішує свою долю, а не по-рабськи повзає перед своїми сусідами й сильними світу цього.

Державу, у якій кожен, покладаючись на власні сили, творить українське майбутнє для своїх нащадків!

Софія Федина, кандидат політичних наук, автор та ведуча "Погляду з Високого замку" на Львівському телебаченні, спеціально для УП

powered by lun.ua
Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 94.179.89.---Mike_Kharkov07.10.2010 09:34
Боривітер:
Mike_Kharkov:
Про несумісність Держави і українства - маячня рябої кобили. Софія права, хоча б у тому, що не боїться стати на позицію, програшну з Вашої точки зору.
__________________________

Це не маячня, а результат аналізу. Якщо поглянете на всі спроби зробити державу власноруч дійдете того ж висновку. А ще гарніше було б, коли почитали історію Чехії десь з 10 сторіччя. Було б зрозуміліше як зформувався сучасний менталітет европейця, які його ознаки, і навіщо отим чехам була потрібна держава.
А поки, вибачте, пишіть про кобил, вони також не спроможні створити державу, що ви ж розумієте, звісно, а от про нас поки що ні.
IP: 91.200.212.---Боривітер07.10.2010 00:25
Mortituri:
Вона їх називає угодними тому, що в угоду сусідній державі, вони ладні зробити нашу країну губернією російською, бо бачте їм так "удобнєє"
IP: 91.200.212.---Боривітер07.10.2010 00:20
Mike_Kharkov:
Про несумісність Держави і українства - маячня рябої кобили. Софія права, хоча б у тому, що не боїться стати на позицію, програшну з Вашої точки зору.
IP: 46.118.192.---Mike_Kharkov06.10.2010 23:00
Автору:
1. Головне. Держава і українство НЕСУМІСНІ.
Але у теперішньому вашому стані цього не зрозумієте. С часом прийде.
2. Наслідок - або держава, або українство (українство=сільский менталітет індівідуаліста+націоналізм).
3. Відроджується не СРСР зовсім. Ви забули про ГРОШІ. В СРСР гроші не мали влади.
Відроджується примітивний феодалізм. І знаєте чому так швидко? а тому що український менталітет є феодальний, в ньому законсервован феодальний лад. І вони це знають, а ось ви, здається, ні. Тому ваша позиція заздалегідь програшна.
4. Взрослішайте скоріше й позбувайтеся псевдопатриотичного пафосу.
IP: 93.73.132.---korzakadrom06.10.2010 15:43
"Нікчемні покидьки народні депутати" - Юрій Андрухович у своєму репертуарі звернувся до політиків: http://www.bezbrehni.com/article/pokydky/
Усі коментарі
Реформаторська журналістика
Я не бачу в Україні більш важливих тем для журналістів, ніж реформи. Тут будь-яка сфера суспільного життя вимагає оздоровчих перетворень. Про що ще писати й говорити, як не про це? (рос.)
Три кроки до екологічних стандартів ЄС
Адаптуючи екологічні стандарти ЄС, Україні варто впровадити механізм, який дав би відповідь на питання "що працює, а що не працює". Це підвищить ефективність використання підтримки ЄС.
Ксенія Собчак як президент Росії. Реальність гри
Ви в це не вірите? Я теж досі не вірив. Але спробую вам довести, що це – хоч і недоконаний факт, але цілком вірогідний сценарій.
Мовна стаття закону "Про освіту" не шкодить нацменшинам
Україна не зацікавлена в збереженні мовних гетто. Дозвольте мені розвіяти міфи, які Угорщина активно поширює щодо нового закону.
Небезпечні ігри, або Чому не варто жартувати з МВФ
Наш уряд у відносинах з МВФ намагається грати ту ж саму роль, що "Трейд Коммодіті" зіграло в скандалі з Міноборони. Але навряд чи чиновники МВФ готові грати в такі ігри. (рос.)
Кооперація проти латифундії – непочата битва за село
Україна рано чи пізно буде вимушена повернутися обличчям до сільської кооперації. Процес не буде простим, адже селянство неодмінно перетнеться в інтересах з "носорогами" агробізнесу.