Місцями Януковича. Фото

Понеділок, 18 лютого 2013, 17:03

Місто Єнакієве опинилося в зеніті своєї слави завдяки двом видатним діячам сучасності - Віктору Януковичу та Юрію Іванющенку. Ці люди там народилися, там працювали і звідти розпочали своє сходження на вершину влади.

За радянської влади майбутній президент працював у цьому місті директором автобази об'єднання "Орджонікідзевугілля", а майбутній депутат - на Єнакіївському коксохімічному заводі.

З цим же містом пов'язані темні справи, які приписують цим діячам. Недарма ж колись надвпливовий Іванющенко більше відомий як "Юра Єнакіївський", а Янукович ще у 1967 році був вперше засуджений народним судом цього міста за грабіж.

Що за місто виховало чинного президента?

Від Донецька до Єнакієвого 60 кілометрів. Це – більш ніж депресивне місце, і цей факт підтверджують цифри. Населення міста невпинно скорочується - за переписом 2001 року там жили 103 тисячі жителів, а на початку 2012 – вже 84 тисячі.

Багато хто їде до більш благополучного Донецька. Але й екологічна ситуація робить свою справу – основні містоутворюючі підприємства Єнакіївський металургійний завод та вже згадуваний коксохім димлять і вдень, і вночі.

Навіть коротка прогулянка дозволяє скласти вичерпне враження. Банальний вислів про "місто контрастів" відчувається у Єнакієвому більш ніж гостро. У центрі міста, поруч з чорними житловими "панельками" та на фоні диму метзаводу, сяє чистотою та золотом бань Покровський собор, збудований "трудами Іванющенка".

 Покровський собор
 Міський пейзаж

Сам грандіозний за розмірами ЄМЗ вражає не менш грандіозною запущеністю. Неподалік від воріт підприємства висить красивий план нової аглофабрики, намальований власниками заводу –"Метінвестом" Ріната Ахметова. Але поки на заводі можна сміливо знімати "Пікнік на узбіччі", а за розрухою спостерігають вічні лики Карла Маркса та Володимира Леніна.

ЄМЗ, Маркс та Ленін

Не менш сюрреалістично виглядають нові блискучі трамваї, подаровані місту "Метінвестом".

 

 

"Метінвест - городянам"

Одне з попередніх міст роботи Віктора Януковича, автобаза "Орджонікідзевугілля", знаходиться на околиці міста. Вона приємно вражає свіжим ремонтом, але підступи до неї пильно оберігають зовсім недобрі пси.

Автобаза, яку очолював Янукович

***

Очевидно, такі контрасти накладають відбиток на все життя. Найбільш показовим прикладом, звісно, є зведення легендарного "Межигір'я" у злиденній країні. Менш масштабні підтвердження можна знайти й на малій Батьківщині президента – у Донецьку.

Автор поїхав до маєтку родини Януковича у столиці Донбасу, на вулиці Райніса. Саме там прописаний гендиректор корпорації "Сім'я", старший син президента Олександр Янукович. Там же відбуває заслання перша леді Людмила Янукович.

Це, звісно, далеко не Межигір'я, але сімейні будинки виглядають достатньо пристойно. Якщо ж порівнювати з рівнем життя Єнакієвого – практично рай. Знаходиться цей рай у селищі Калінкіно, що на виїзді з Донецька.

Судячи з будинків, навколо "родинного гнізда" Януковичів живуть й інші небідні люди. Але навколо цього "царського села" відбувається точно таке ж "Єнакієве"...

 
Дім Олександра Януковича

Але це не всі контрасти. У Донецьку на вулиці Моцарта ми знайшли будинок, де був прописаний номінальний власник "Межигір'я" – довірена особа "Сім'ї" Павло Литовченко. Саме на цю людину була записана фірма "Танталіт", якій належить більша частина території колись державної резиденції.

Дім, де прописаний Павло Литовченко

Ось тут офіційно жила людина, яка формально володіє землями найвизначнішої пам'ятки режиму Януковича.

Напевно, якщо колись буде написана книга про українську корупцію та користолюбство, ці фотографії можуть стати її ілюстраціями. Ілюстраціями феноменальної маячні, яка відбувається в Україні вихідців з Єнакієвого Януковича та Іванющенка.

Колонка – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст колонки не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ній піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора колонки.
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Як звати невідомого солдата?

Реформа БЕБ: чи зможе бізнес ефективніше захищатися від свавілля в судах?

"Мобілізаційний" закон: зміни для бізнесу та військовозобов'язаних осіб

Чому "Азов" досі не отримує західну зброю? 

Навіщо потрібен держреєстр осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ

Чому бізнесу вигідно вкладати кошти в освіту та хто повинен контролювати ці інвестиції