Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Кремль казиться від руху України до НАТО – російський експерт

Олена Матусова _ Середа, 24 грудня 2014, 13:25
Версія для друку Коментарі 0
Володимир Путін

Москва вже засудила скасування позаблокового статусу України. Глава російського МЗС Сергій Лавров заявив, що такі кроки контрпродуктивні і нагнітають конфронтацію. Негативно відреагували на рішення українського парламенту і депутати Держдуми Росії.

Реакція Москви на скасування позаблокового статусу України була цілком очікуваною. За словами заступника головного редактора "Ежедневного журналу" Олександра Гольца, питання про саму можливість вступу Україні в НАТО є корінним для російсько-українських відносин. І почалося це не з Євромайдану, а значно раніше.

Українці ясно говорять: "Ми готові витримати європейський іспит, це призводить до страшного сказу Кремля
Олександр Гольц

"Насправді 90 відсотків усіх критеріїв вступу до НАТО – це зовсім не військова річ. Ця вимога загальнодемократичного характеру. Українці ясно говорять: "Ми готові витримати ваш європейський іспит і показати, що ми відповідаємо". Ось, я думаю, це призводить до страшного сказу Кремля", – зазначив Гольц.

ЄвразЕС тріщить по швах

Багато експертів вважають, що саме дії Росії, якщо не підштовхнули Україну в бік НАТО і Євросоюзу, то щонайменше прискорили цей процес. А ЄвразЕС – один із головних проектів російського керівництва початку 2000-х – буквально тріщить по швах.

Микола ПетровМикола Петров

У вівторок після засідання вищої Євразійської економічної ради Олександр Лукашенко поскаржився на те, що навіть в рамках однієї організації Росія діє проти Білорусі. Останнім часом лідери Білорусі та Казахстану є обережними або висловлюються критично на адресу Росії. Політолог Микола Петров вважає, що у цього явища є дві головні причини.

"Приєднання Криму до Росії фактично означало хрест на планах політичної інтеграції. Тобто наші сусіди, побачивши, що сталося з іншим сусідом, замислились над тим, чи не може щось подібне погрожувати їм у майбутньому. Друге – економічна частина інтеграційних проектів, вона багато в чому трималася на субсидіях з боку Росії, а в ситуації різкої фінансової кризи та посилення кризи економічної, такого роду можливості Росії платити за економічну інтеграцію – вони зменшуються", – сказав Микола Петров.

Рішення про скасування позаблокового статусу України прокоментували і депутати Держдуми, вони назвали це "прямим викликом Росії".

Радіо СВОБОДА

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте