Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Санкції проти Росії. Хто кого?

Понеділок, 31 березня 2014, 16:38
Версія для друку Коментарі 3

Світовий банк на цьому тижні попередив, що російська економіка може скоротитися цього року на одну цілих і вісім десятих відсотка, якщо конфліктна ситуація з Україною затягнеться. Хоча російські лідери заявляють, що накладені Заходом санкції практично не позначаться на російській економіці, економісти вже сьогодні спостерігають відтік капіталу з Росії. Російська економіка і до кризи зростала мізерними темпами, але цього року падіння можуть відчути всі, включаючи пересічних росіян.
 
Економіка Росії – дев’ята у світі за розміром і відноситься до таких, що розвиваються. Але, на відміну від Китаю чи Індії, які зростають швидше за розвинені країни, російська економіка за минулий рік виросла лише на 1 цілих і 3 десятих відсотка. Цього ж року, економісти передбачають Росії падіння. Вартість російських акцій з початку року впала на 14 відсотків, рубль подешевшав відносно долара на 11 відсотків, інфляція у березні перевищує сім відсотків.
 
Непевна позиція російської економіки та загроза запровадження нових санкцій змусила рейтингове агентство Стандард енд Пурс погіршити прогноз щодо російської економіки зі стабільного до негативного.
 
Джон Чемберс, який очолює в Стандард енд Пурс комітет з суверенних рейтингів, каже:
 
"Поганий інвестиційний клімат та загалом тривога інвесторів вже обернулися втратами для Росії. Це спонукало нас переглянути наші прогнози на цей і наступний рік у сторону зменшення".

З початку березня інвестори вивели з російської економіки близько 70 мільярдів доларів. Голова російського державного банку Сбербанк Герман Греф застерігає, що Росія може скотитися у рецесію, якщо цей процес триватиме:
 
"Все залежить від того, як далі розвиватимуться події. Якщо відтік капіталу досягне 100 мільярдів доларів, ріст економіки Росії скотиться до нуля".
 
Але Росія не зовсім безпорадна у цій ситуації. Її центробанк має достатньо ресурсів щоб компенсувати частину виведених капіталів. Росія також може завдати удару у відповідь, обмеживши поставки газу в Європу, що сьогодні складають до 30 відсотків від енергетичних потреб Європи. Експерти кажуть, що Європейський Союз стурбований можливістю такої відповіді Росії.
 
Експерт bankrate.com Марк Гемрік говорить:

Питання непередбачених насідків у результаті ескалації кризи залишається актуальним. А якщо Росія почне діяти у відповідь? Тоді Захід також посилить тиск. У результаті – поставки газу в Європу з Росії можуть взагалі припинитися.
 
Якщо так станеться, економічні наслідки відчує весь світ. При цьому найбільше в результаті загострення кризи постраждає сама Росія, яка отримує понад 50 відсотків доходу в бюджет від експорту енергоносіїв.
 
Санкції Заходу матимуть справжній ефект лише тоді, коли їх відчують на собі пересічні росіяни – вважає професор Бостонського університету Ігор Люкес:
 
"Санкції повинні зачепити усіх і позначитися на стандартах життя в Росії. А це спричинить незадоволення населення політикою Володимира Путіна".
 
Стандарти життя в Росії уже почали знижуватися. Ціни на їжу та імпортні товари ростуть. А клієнти банків, щодо яких почали діяти санкції США повідомляють про проблеми з доступом до власних рахунків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
IP: 77.239.189.---
Федір К _ 03.04.2014 02:52
"Росія також може завдати удару у відповідь, обмеживши поставки газу в Європу")))

Смешная хрень! Другими словами, к падению экономики в связи с введением санкций, рашастанцы еще и добровольно убьют собственный бюджет, ограничив поступление доходной части?
Шикарный эксперт...)))
IP: 144.76.166.---
алексей алексеев _ 31.03.2014 16:57
профессор не жил в россии, россияне действуют по принципу, когда бог спросил, я сделаю все что ты пожелаешь, но соседу дам в два раза больше, россиянин подумал и сказал: боже выколи мне глаз. судя по тому что 80 % россиян поддержали военную агрессию путина против украины, они недоедать будут, голодать, но лишь бы украину поработили российские солдаты
IP: 144.76.166.---
Waclaw Koritski _ 31.03.2014 16:55
Західний світ дуже помилився, коли надав Китаю можливість інтерграці в світову економіку, але не вимагав демократичних реформ. Результат? Виростили потенційну загрозу.

Мали би зробити висновки... Але не зробили, і скочили на ті самі граблі - почали інтегрувати Росію, НІЧОГО не вимагаючи взамін - жодних реформ.
Результат? Виростили вже не потенційну, а діючу загрозу, яка пішла на відкриту агресію та анексію території.

Або Захід схаменеться, або біде біда.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте