Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Президента Казахстану зробили довічно недоторканним

П'ятниця, 14 травня 2010, 11:31
 

Казахстанський парламент ухвалив закон, який надає нинішньому президенту країни Нурсултану Назарбаєву статус "лідера нації".

Після ухвалення такого законопроекту нижньою палатою парламенту у середу, верхня палата ухвалила його в четвер, повідомляє радіо Свобода.

До набуття чинності залишається тільки підпис самого Назарбаєва.

Таким чином Назарбаєв отримає довічний імунітет від кримінального переслідування не лише для себе, але і для своєї родини за дії, вчинені на посаді президента.

Новий статус також дасть йому вирішальне слово у питаннях зовнішньої та внутрішньої політики навіть тоді, коли "перший президент Казахстану" залишить свою посаду.

Голосування в парламенті Казахстану, Мажилісі, пройшло одностайно.

Депутат пропрезидентської партії "Нур-Отан", Амзебек Жолшибеков, який був одним із трьох депутатів, які внесли проект цього закону, в інтерв'ю Радіо Свобода сказав, що такою була воля народу.

"Ми не думаємо, що сталося щось нове. Ми лише взяли до уваги думку людей, які вважають, що Назарбаєв є ініціатором та архітектором змін, які покращили нашу країну. Завдяки Назарбаєву ми наступного року очолюємо Організацію з безпеки й співпраці в Європі, наступного року очолимо Організацію Ісламська конференція, Казахстан став відомим на весь світ", - зауважує Жолшибеков.

Закон про першого президента, ухвалений у 2001 році, уже дає Назарбаєву право виступати по національному радіо чи телебаченню навіть тоді, коли він перестане бути президентом, він також вимагає схвалення законів першим президентом, навіть коли вже перестане бути президентом.

Але нинішній закон ще захистить Назарбаєва від судового переслідування за дії на посаді президента.

Як відомо, Назарбаєва пов'язували з розслідуванням корупційної справи американського громадянина близько 10 років тому. Також у Казахстані лунали звинувачення на його адресу, що він викрадав гроші з бюджету країни і переказував їх до швейцарського банку.

У 2003 році офіційні особи Казахстану підтвердили, що президент дійсно вкладав гроші в швейцарський банк, але заявили, що він це робив для того, щоб створити грошовий фонд для Казахстану на випадок надзвичайної ситуації. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: