Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Венеціанська комісія не побачила у мовному законопроекті гарантій захисту української

Субота, 17 грудня 2011, 16:46
Версія для друку Коментарі98

Венеціанська комісія вважає, що в законопроекті "Про основи державної мовної політики" "регіоналів" Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка недостатньо гарантій використання та захисту української мови.

Про це повідомляє "Обком" з посиланням на УНІАН.

За словами голови Відділу демократичних інститутів і фундаментальних прав Венеціанської комісії Артеміди-Тетяни Кіски, у висновку до законопроекту Комісія зазначила, що нинішній проект закону більше не приділяє спеціальної уваги російській мові, оскільки практично у всіх його положеннях посилання на цю мову замінені посиланнями на "регіональні мови та мови меншин".

Водночас у висновку Комісії зазначається, що, незважаючи на те, що відповідно до статті 10 Конституції України українська є єдиною державною мовою, деякі статті законопроекту надають російській такий же рівень захисту, як і українській.

Зокрема, мова йде про оприлюднення актів центральних органів влади російською мовою.

Крім того, Комісія зазначила, що визнання лінгвістичної свободи засобів масової інформації, виходячи з ринкових оцінок, може призвести до домінування російської мови.

Комісія звернула увагу на відсутність у законопроекті вимог до теле-, радіокомпаній стосовно щоденної квоти на мовлення державною мовою.

"У цих положеннях можна побачити навіть зменшення ролі української мови", - йдеться у висновку.

При цьому в Комісії зазначили, що в цілому представлений проект закону кращий за попередній проект закону "Про мови в Україні", висновок щодо якого було ухвалено Комісією у березні цього року.

Нагадаємо, народний депутат Сергій Ківалов раніше повідомив, що Венеціанська комісія виступила на підтримку мовного законопроекту.

Як відомо, законопроект "Про основи державної мовної політики" був зареєстрований у парламенті 26 серпня цього року.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в разі прийняття законопроекту, російська мова стане регіональною в 13 з 27 адміністративно-територіальних одиницях України: у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим та містах Києві і Севастополі.

Кримсько-татарська мова стала б регіональною в АР Крим, угорська - в Закарпатській області, румунська - в Чернівецькій. Інші мови національних меншин отримають захист в менших адміністративно-територіальних одиницях.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Все про: мови, законодавство

powered by lun.ua
IP: 193.169.80.---
_1959 _ 19.12.2011 11:43
Венеціанська комісія? А воно знає що це таке?
А де болгарська, грецька, польська, білоруська ( а що це за язик, ураїнська сполячений язик, білоруська злитовчений?)
Будєть єдіний справджений?
IP: 178.94.78.---
margoshka _ 19.12.2011 11:26
Чому ці ПеРдуністи зневажають Конституцію України?
IP: 195.189.196.---
dgadavin _ 19.12.2011 07:58
Василь70 _ 18.12.2011 21:41
inv_det:
Всему виной расизм, поселившийся на украинских землях.
Який расизм? руский ,чи монголоїдний?
-------------
РАШИЗМ!
IP: 95.111.169.---
jatagan _ 19.12.2011 05:58
Цей законопроект ворожий українській мові та українській державі і підпадає під дію кримінального кодексу як антидержавна діяльність. Всі ці "деятелі" повинні бути засуджені за знищення української мови, посягання на суверенітет і розпалювання міжнаціональної ворожнечі.Російську мову захищають у Росії і у всьому світі Патріоти Росії, Президент Росії, Прем'єр.Хто у нас захистить нашу рідну мову від знищення!? Зараз проходить активне зросійщення у всіх сферах життя. Ющенко, демократ Ви наш, де Ви? Ви ж нагороджували Ківалова, це ж за знищення України? Де Драч, Павличко, Кравчук, Кучма, Литвин, політики, вся свідома інтелігенція, просто порядні українці, патріоти? Піднімаймось, бо буде пізно! Немає мови , немає народу. Вороги України сплять і бачать це! Господь Бог дав знання мов Апостолам щоб вони проповідували серед народів, а ці ... знищують мову народу, а цим державу і народ де живуть. Що ми за народ такий? Що це за народішко, "насєлєніє" що це терпить??? Хохлядо із Хахляндії?
IP: 212.182.93.---
interessante _ 18.12.2011 21:47
Цей законопроект це підтсаовка Європейської хартії регіональних та міноритарних мов для фактичноо введення російсько-української вдомовності, в якому не тільки не передбачений конкретний механізм розвитку та заихисту укр мови але і закладена дискримінація всіх інших мов крім російської. Таким чином російськомовний студент чи учень у Львові матиме право на виклади росйської. Тоді як такий самий україномовний учень чи студент не матиме такиї прав н.п. в Севастополі, оскільки він є пребставником державної мови а не російської (яка цим законопроектом показується як міноритарна хоча такою не є). Можна уявити собі які почнуться чистки на завхдноукаїнсткийх університетах та ін. держ структурах де вимагатимуть знання російської мови від працівників та викладачів - тобто цей законопроект пропонує не захист міноритарних та регіональних мов а приховану русифікацію. Котра вже почалась з рішення КС про право вжитку в судах російської мови нібито на підставі Європ хартії регіон. та мінор. мов

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter