Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Moody's знизило рейтинг України через "війну" з РФ

Субота, 21 вересня 2013, 10:55

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило рейтинг єврооблігацій України до "Саа1" з "B3" і помістило його на перегляд для можливого подальшого зниження.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на повідомлення агентства.

Як зазначається у заяві Moody's, рішення щодо рейтингу викликане зростаючою стурбованістю відносно зовнішньої ліквідності країни, невизначеністю переговорів з Міжнародним валютним фондом і погіршенням відносин з Росією.

Moody's також погіршило до "Саа1" з "B3" рейтинг єврооблігацій держпідприємства "Фінансування інфраструктурних проектів" ("Фінінпро"), випущених під гарантії уряду, і помістило його на перегляд для можливого подальшого зниження.

В даному випадку основною причиною рішення стало подальше погіршення зовнішньої ліквідності країни з моменту останнього зниження рейтингу в грудні 2012 року.

Moody's нагадує, що валютні резерви України впали за рік на 30% - до $19,7 млрд на кінець серпня 2013 року, що покриває всього 2,3 місяця імпорту (2012 року).

Більше того, тиск на резерви, ймовірно, буде рости в найближчі місяці через зростаючого попиту з боку населення, більш високого імпорту газу і ризиків погіршення експорту, вважає агентство.

В Moody's додають, що по суверенному боргу, включаючи зобов'язання Національного банку перед МВФ, до кінця 2014 року необхідно виплатити до $10,8 млрд. Moody's уточнює, що на кінець липня у розпорядженні уряду було близько $1,8 млрд на липень цього року, а його доступ на міжнародні ринки в даний час обмежений.

Відносно перспектив відновлення фінансового співробітництва з МВФ агентство також висловлює побоювання, пов'язані з недавнім ухваленням закону про податкові векселі , дискусіями з приводу повернення до збору на купівлю безготівкової валюти. Moody's нагадує, що ці питання додаються до дискусій з Фондом з приводу підвищення внутрішніх цін на газ, більш гнучкого обмінного курсу та фіскальних показників. На думку агентства, зниження популярності президента і правлячої партії і майбутні вибори глави держави в березні 2015 року додають побоювань щодо цього.

Третьою причиною для зниження рейтингу Moody's назвало погіршення відносин з Росією, яка чітко заявила про свою незгоду з планованим Києвом підписанням угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі в листопаді 2013 року.

Агентство відзначає, що таке підписання в середньостроковій перспективі є позитивом для рейтингу України, враховуючи, що воно буде підтримувати економічні та політичні реформи, проте вважає, що в короткостроковій перспективі негативна реакція Росії, на яку припадає 25% українського експорту, переважує ці переваги.

Moody's вказує, що при перегляді рейтингу воно буде враховувати динаміку валютних резервів, статус переговорів з МВФ і результат саміту у Вільнюсі і реакцію Росії на нього.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: