Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Рада Європи стурбована відсутністю мера у Києві

П'ятниця, 25 жовтня 2013, 11:50

У Раді Європи закликають Україну якомога швидше призначити вибори мера Києва і ще кількох українських міст, які залишились без міського голови "внаслідок прогалин у виборчому законодавстві".

Про це йдеться у доповіді "Про місцеву та регіональну демократію в Україні", авторами якої виступили бельгійський депутат Марк Кулс та французький Паскаль Манжан, яка буде винесена на розгляд Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи наступного тижня у Страсбурзі.

Наприкінці травня 2013 року Конституційний суд постановив, що чергові вибори депутатів міської ради Києва, а також мера столиці, мають відбутися у жовтні 2015 року, одночасно із загальними місцевими виборами.

Оскільки востаннє кияни обирали мера ще 2008 року, у Брюсселі рішення Конституційного суду викликало серйозне занепокоєння, пише "Німецька хвиля".

"Відсутність, як у випадку з Києвом, чинного обраного мера, вочевидь перешкоджає належному функціонуванню місцевої демократії", - наголошується у проекті доповіді.

У рекомендаціях українській владі доповідачі закликають до "негайного проведення виборів у тих містах, де склалася така ситуація, особливо у Києві, а також до ухвалення закону, який би чітко розмежував повноваження мера міста на голови міськадміністрації Києва", - зазначають депутати.

Доповідачі позитивно оцінили ухвалення українським урядом "Стратегії регіонального розвитку до 2015 року" та діяльність Конституційної Асамблеї.

Проте висловили стурбованість повільним темпом реформ у місцевому самоврядуванні, "незважаючи на гучні заяви на рівні найвищого керівництва" і зауважують, що ці реформи в Україні наражаються на "значні політичні, економічні, фінансові та юридичні труднощі".

Експерти Конгресу вважають також, що в Україні відсутній чіткий розподіл повноважень між центральним урядом та місцевою владою, що призводить до дублювання цих повноважень та втручання центральної влади через голів облдержадміністрацій у справи регіонів.

У висновках до доповіді наголошується, що на практиці система державного управління в Україні залишається надзвичайно централізованою.

"Конгрес рекомендує посилити фінансову самостійність місцевих громад та поліпшити систему прозорого і справедливого розподілу фінансових ресурсів на підставі чітких та об’єктивних критеріїв", - йдеться у документі.

Крім того, доповідачі Конгресу закликають українську владу звернути увагу на ті сільські райони, де спостерігається значний відтік населення і демографічний спад. Ці негативні тенденції, на їхню думку, можна подолати через запровадження спеціальних стратегій, розроблених для таких регіонів, що сприяло б підвищенню зайнятості місцевого населення та його прибутків.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
04:22
Атеш: Одне з відділень 44 армійського корпусу ЗС РФ відмовилося атакувати Харківщину
03:22
відеоЦієї ночі вибухи лунали у Бєлгородській та Курській областях
02:13
Пентагон "буквально перевертає небо і землю", щоб швидко доставити зброю в Україну
01:10
Центр дослідження енергетики: Україна використовує 12 ГВт електрогенерації, 8 з них просить у сусідів
00:15
оновлюєтьсяХарків під ракетним обстрілом: пролунали вибухи
00:10
У прокат вийшов байопік про письменників Розстріляного відродження "Будинок "Слово": огляд
23:40
Генштаб: На Харківщині тривають бої за населені пункти, які перебували в сірій зоні
23:28
Новини економіки 10 травня: найбільший в Україні центр протезування, 7 млрд на відбудову енергосистеми
23:16
фото"Можу три дні оговтуватися від зйомки". Як це – бути фотографкою пологів
23:04
Угорщина: Багаторічний план НАТО щодо України "може призвести до світової війни"
Усі новини...
Реклама: