Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Кравчук, Кучма і Ющенко підтримали Євромайдан і кличуть всіх за стіл

Середа, 04 грудня 2013, 16:45
фото
Версія для друку Коментарі46

Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко закликають зібрати загальнонаціональний круглий стіл і відновити переговори з Євросоюзом.

Про це йдеться в заяві трьох екс-президентів України, оприлюдненій у середу.

"В Україні розгортається глибока політична криза, яка може мати важкі наслідки для всієї Української держави, її територіальної цілісності, незалежності та суверенітету", - зазначається в заяві.

Фото Ірини Ванникової: Ранок Президентів. Леонід Кравчук попросив підписати: Президенти - за євроінтеграцію Украіни.
Фото Ірини Ванникової: Ранок Президентів. Леонід Кравчук попросив підписати: "Президенти - за євроінтеграцію Украіни".

Першопричиною цієї кризи екс-президента вважають несистемну роботу ряду з підготовки до укладання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом на саміті у Вільнюсі.

У президентів "викликає подив, що в останні дні перед цією непересічною зовнішньополітичною подією українське керівництво різко змінило тональність заяв і вектор своїх дій і припинило підготовку до підписання".

При цьому поспішне одномоментне рішення досі не має переконливих пояснень і альтернатив, а "чесні аргументи" не були донесені ані до зовнішньополітичних стратегічних партнерів, ані до народу.

Кравчук, Кучма і Ющенко висловили солідарність із мирними громадянськими діями сотень тисяч молодих українців.

"Спричинені несприйняттям різкої зміни європейського курсу, вони є свідченням громадянської зрілості, мужності, демократизму українців та віри у їхню здатність змінити своє життя і життя країни", - сказано в заяві.

Вони наголошують: "Вперше український народ вийшов на вулиці з неполітичною вимогою, яка має безпрецедентну масову підтримку. Їхня щира відданість європейському вибору, демократичним цінностям, патріотизм викликають велику повагу".

Проте, криза поглиболюється і розв’язки досі не знайдено. Апогеєм стало застосування надмірної сили до мирних демонстрантів, вказують Кравчук, Кучма і Ющенко.

"Створено перший за роки української незалежності небезпечний прецедент, коли влада вдалася до силового розгону мирного Майдану".

"Жорстокість, з якою діяли спецпідрозділи міліції, має бути не лише публічно засуджена, але й покарана відповідно до українського законодавства, як абсолютно неприйнятна у демократичній країні", - наголошується в заяві.

Екс-президенти закликали сторони негайно відмовитися від будь-яких спроб вирішити політичні питання силовими методами.

"Заклики до захоплення адміністративних будинків, революційних дій, запровадження надзвичайного стану, непокори окремих міст і регіонів центральним органам влада, протиставлення українців Сходу і Заходу мають бути припинені, як небезпечні та непередбачувані.

Вихід із ситуації, на їхню думку, має бути знайдено через відкритий діалог із громадянським суспільством.

Вирішення політичної кризи пропонують терміново починати шукати у форматі загальнонаціонального круглого столу.

У рамках врегулювання ситуації екс-президенти також висловлюються за повернення до переговорів з європейськими інституціями з приводу укладання Угоди про асоціацію.

"Ми не можемо знати вичерпного переліку всіх пропозицій для виходу із ситуації, яка складається, проте ми чітко стоїмо на тому, що голос українських громадян має обов’язково бути почутий владою", - зазначено в заяві.

"У всіх своїх діях влада, насамперед, має бути націлена на збереження єдності українського народу, територіальної цілісності, незалежності та суверенітету України, посилення демократичних засад, відновлення її міжнародної репутації як надійного передбачуваного партнера", - резюмують екс-президенти.

Українська правда

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Все про: Євромайдан, Кравчук, Кучма, Ющенко, ЄС

powered by lun.ua
IP: 74.125.181.---
Volodymyr Ovod _ 11.12.2013 13:40
Ну, блин!! В ж уже були за столом!! Вас почули? Те саме буде і з іншим столом, де представники народу будуть, насправді, під столом. А батя буде їх нагружати тесктом, підготовленим Анною-Гебельсівною. Хіба хтось в тому сумнівається. Янек свою пояснювальну записку для народу читає без змін, навіть без удосконалення, уже два тижні.
IP: 92.112.67.---
Taras Berezhan _ 05.12.2013 17:29
Андрій Козак:
бізнес інтереси?? ахахах
IP: 109.122.17.---
Андрій Козак _ 05.12.2013 09:15
В Україні ще не було жодного УКРАЇНСЬКОГО президента.

І зараз вони злізлися до купи виключно для того, щоб захистити свої бізнес-інтереси.
IP: 195.189.16.---
Костянтин Кулак _ 05.12.2013 00:08
virtual:
Голосував за Л.Кравчука у другому турі виборів 1994 року, коли його суперником був "проросійський" Л.Кучма;
голосував за Л.Кучму у другому турі виборів 1999 року, коли його суперником був комуніст П.Симоненко;
голосував у трьох турах виборів 2004-2005 року за В.Ющенка, коли його основним суперником був "проффесор" В.Янукович...
Моїм Президентам - РЕСПЕКТ!
IP: 37.19.202.---
virtual _ 04.12.2013 23:34
Из этих трёх граждан:
Леонид первый оформив юридическую независимость Украины, успешно развалил её экономику, по оценкам экспертов лучшую из республик бывшего СССР.
Леонид второй продолжил этот процесс, а также подсадил экономику страны на иглу зависимости от поставщиков энергоносителей и финансовую зависимость от МВФ. Также *успешно* (для своих) приватизировал промышленный комплекс.
Виктор первый *отличился* инертным подходом к экономике и инфантильным подходом в политике, в результате чего *успешно* разбазарил потенциал, заработанный майданом 2004 и *привёл* к власти теперешних братков.
В силу этих обстоятельств советы этих граждан большинством воспринимаются по принципу *послушай их и сделай всё наоборот*, что бы они не советовали.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter