Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

СБУ відкрила справу про спробу захоплення влади

П'ятниця, 31 січня 2014, 22:21
Версія для друку Коментарі184

Служба безпеки, дослідивши матеріали з серверів офісу "Батьківщини", які вилучені під час обшуку, відкрила кримінальне провадження за фактом вчинення дій, спрямованих на захоплення державної влади.

Про це повідомив начальник головного Слідчого управління СБУ Максим Ленко в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Серед матеріалів, які присутні в слідстві, є дані, що при плануванні цих акцій передбачався так званий силовий варіант їхнього розвитку, тобто такий варіант, при якому буде застосована сила до мітингувальників, це викличе широкий резонанс і підірве авторитет чинної влади і президента", - заявив він.

Ленко повідомив, що на розслідування СБУ знадобиться два місяці.

"Два місяці відведено кримінально-процесуальним кодексом на проведення розслідування", - повідомив начальник ГСУ СБУ.

Як відомо, 31 січня в МВС заявили, що масові протестні акції в Києві були сплановані заздалегідь, готувався силовий варіант розвитку подій.

"Інформація, яка міститься на вилучених серверах, стосується діяльності ВО "Батьківщина" і свідчить про те, що масові протестні акції, які почалися в Києві 21 листопада минулого року, що не були стихійними, а планувалися заздалегідь", - сказав заступник начальника Головного слідчого управління МВС Олег Гнатів.

За його словами, мова йде про сервери, вилучені 9 грудня 2013 року на вул. Турівській у Києві в приміщенні, яке займає ТОВ "Айті", в ході розслідування кримінального виробництва за фактом шахрайства. Тоді була вилучена комп'ютерна техніка та документи.

Гнатів підкреслив, що серед матеріалів слідства "є дані про те, що під час планування цих акцій передбачався так званий "силовий сценарій розвитку".

"Тобто, такий варіант, при якому буде застосована сила до мітингувальників. Це викличе широкий резонанс і підірве авторитет чинної влади і президента. Нині отримані матеріали направлені на експертне дослідження для встановлення в них наявності дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади", - підкреслив він.

За його словами, тільки після цієї експертизи можна буде однозначно сказати, чи є в цій інформації склад злочину за ст.109 Кримінального Кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади).

Він зазначив, що якщо ж це буде встановлено, то подальшим розслідуванням буде займатися Служба безпеки України за підслідністю.

Разом з тим, у партії "Батьківщина" назвали провокацією заяву МВС про запланований характер протестів у Києві та відзначили, що раніше міліція взагалі заперечувала факт обшуку в офісі партії за адресою вул. Туровська, 13, і вилучення серверів "Батьківщини", повідомивши, що обшук здійснювався в комерційній організації за сусідньою адресою в рамках кримінальної справи про шахрайство.

"Виникає логічне запитання, яким чином вилучені сервери "комерційної структури за сусідньою адресою" зараз перетворилися на сервери "Батьківщини", - дивуються в партії.

Інтерфакс-Україна

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Все про: Батьківщина, СБУ

powered by lun.ua
IP: 144.76.166.---
Сергей Роща _ 02.02.2014 15:13
Хабаровск. Взгляд учителя. Продолжение о Степане Бандере. Взять под свою власть всю Советскую Украину у Степана Бандеры вопрос не стоял. Другое дело, когда определили бы границы вокруг Львова и сказали, что это земля наших предков. Были мы под австро-венграми, поляками, литовцами, советами, малороссами, а теперь хотим создать своё государство, например, Галичина! Да ради Бога, проводится референдум, помните, статья Ленина "О праве наций на самоопределение". И всё! Зачем браться за оружие! Берите суверенитета столько, сколько унесёте. Так кажется говорил покойный Ельцин. По результатам мирного референдума (а европейцы помогут с цифрами) создавайте государство. Да вся Украина вздохнёт с облегчением. Зачем лезть в чужой дом: Киев, Крым, Запорожье, Харьков. Своё бери по закону, а чужое трогать нельзя. Для каких целей в Киеве повесили портреты Степану Бандере. Я не называю его бандитом, по его устремлениям к созданию своего государства по зову предков. Но в годы войны он был преступник.
IP: 144.76.166.---
Сергей Роща _ 02.02.2014 14:58
Хабаровск. Взгляд учителя. Тема о Бандере Степане. Степан Бандера мечтал и хотел добиться независимости, создать отдельное государство в районе с центром, например, во Львове, в радиусе 200 километров. Но не он был первым, он продолжил дело своих предков. До него была борьба с австро-венграми, поляками, литовцами. Ему выпала честь сражаться с Советским Союзом в годы Великой Отечественной войны, когда шло освобождение территории Советского Союза от гитлеровской Германии. Вдумайтесь, идёт война!!! Бандера на стороне гитлеровской Германии. Воюют две стороны: СССР и Германия. О какой освободительной миссии может идти речь в военное время? Другое дело теперь, когда время мирное. Тогда зачем позорить Степана Бандеру и идти в Киев, устраивать там беспорядки? Бандера и его предки мечтали о независимости указанной территории. Эта самая Западная Украина стала называться так после 28 сентября 1939 года, и окончательно, после совместного военного парада в Бресте (СССР и Германия). Пора домой.
IP: 78.111.185.---
Anna Shevchuk _ 02.02.2014 11:41
Гляньте будь-ласка, наслідки захвату МИНЮСТУ, наші персональнв дані
вже передані до Російських баз данних, видаляйте все про себе поки не пізно
Для переходу скопіюєте ссилку і видальте зірочку
moourl.*com/r8pg8
IP: 88.135.220.---
vlad _ 01.02.2014 19:04
Пам'ятаю, що влада клялась, що не зламала двері офісу Батьківщини, а якісь інші двері, що були по сусідству. Виявляється - БРЕХАЛИ. Тепер в той сервер вони впихнуть все, шо завгодно, та ще й нікому не покажуть...Так що чекаймо нових арештів.....
IP: 93.73.99.---
r_i_n_a _ 01.02.2014 18:42
У чиннои влады и президента не было и нет никакого авторитета , сбу спутала с авторитаризмом.И сервера , оказывается ,.не из офиса Батькивщины .И не надоело брехать бесконечно ,продолжайте брехать на востоке и в Крыму , там вам поверят ваши овцы.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter