Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

ЦВК наголошує, що місцевий референдум в Криму неможливий

Понеділок, 03 березня 2014, 16:24
Версія для друку Коментарі0

У Центральній виборчій комісії наголошують, що в українському законодавстві не передбачене проведення "місцевого референдуму".

Про це йдеться у повідомленні ЦВК.

"Сьогодні жоден із чинних в Україні законів не визначає порядку проведення місцевих референдумів, а відтак механізм реалізації права громадян на прийняття рішень з питань місцевого значення шляхом проведення місцевого референдуму відсутній", - сказано в повідомленні.

"Проведення будь-якого місцевого референдуму за існуючого нормативно-правового регулювання є неможливим", - на голосили в ЦВК.

"Пунктом 20 частини першої статті 92 Конституції встановлено, що організація і порядок проведення виборів і референдумів визначаються виключно законами України", - додали у повідомленні.

Між тим закон про всеукраїнський та місцеві референдуми, яким у 1991 році було врегульовано питання ініціювання та підготовки проведення місцевого референдуму, згідно з пунктом 4 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про всеукраїнський референдум" від 6 листопада 2012 року № 5475-VI визнано таким, що втратив чинність.

Як відомо, самопроголошена, підконтрольна Росії влада Криму в закритому режимі без ЗМІ проголосувала за проведення місцевого референдуму про статус автономії. Спочатку референдум призначили на 25 травня, а потім перенесли на 30 березня.

У Держдумі Росії вже зареєстровано законопроект, на підставі якого може бути приєднано Крим до РФ.

Українська правда

Міністерство юстиції вже наголосило, що 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Все про: Крим, референдум

powered by lun.ua

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter