Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Кабмін затвердив, що віддати під приватизацію цього року

Четвер, 17 липня 2014, 16:44

Кабінет міністрів затвердив перелік об'єктів для приватизації у 2014 році.

Про це заявив виконувач обов'язків голови Фонду державного майна Дмитро Парфененко на прес-конференції, повідомляють "Українські новини".

За його словами, на засіданні 17 липня уряд затвердив перелік зі 164 об'єктів.

У нього входять електрогенерувальні компанії, 9 обленерго, Одеський припортовий завод.

Номінальна вартість пакетів акцій, які увійшли в перелік - 3 млрд гривень, орієнтовна ринкова вартість - 15 млрд гривень.

Парфененко наголосив, що черговість продажу об'єктів буде визначати Кабмін, а Фонд зробить усе можливе, щоб за рахунок якісної передприватизаційної підготовки продати об'єкти за найбільш вигідну для держави ціну.

"Задарма ніхто об'єкти віддавати не буде", - сказав Парфененко.

Він зазначив, що ФДМ за допомогою Міністерства закордонних справ і інших відомств планує провести потужну піар-кампанію з залучення інвесторів для об'єктів на продаж.

Голова ФДМ наголосив, що разом із переліком об'єктів для приватизації, Кабмін розглядав законопроект про об'єкти, заборонені для приватизації, і відправив цей законопроект на доопрацювання.

При цьому Кабмін відмовився від приватизації у 2014 році держпакетів акцій нафтовидобувної компанії "Укрнафта", казенного підприємства "Запорізький титаномагнієвий комбінат", виробника фосфатних добрив підприємства "Сумихімпром" і виробника турбінного обладнання заводу "Турбоатом" (Харків).

Парфененко зазначив, що ці компанії були присутні у проекті переліку об'єктів для приватизації в 2014 році, але на засіданні урядового комітету 11 липня було вирішено виключити ці підприємства зі списку.

Голова ФДМ наголосив, що виключення "Укрнафти" зі списків пов'язане з тим, що компанія поки – серед заборонених до приватизації об'єктів.

За словами Парфененка, "Сумихімпром" не готовий до приватизації, бо компанія 2 роки – у стані санації і її кредитна заборгованість становить близько 1 млрд гривень. Раніше ФДМ розраховував виставити на продаж 92,753% акцій "Сумихімпрому" у серпні.

Щодо ЗТМК, то статут спільного підприємства, створеного на його базі, передбачає, що недержавний його учасник має пріоритетне право на покупку держчастки, а держава поки не готова продавати його на таких умовах.

А від приватизації Одеського припортового заводу в уряді розраховують 500 млн доларів. Парфененко розраховує на зацікавленість у придбанні ОПЗ як мінімум 4 компаній.

Як повідомлялося, ФДМ розраховує виставити на продаж у листопаді 94,567% акцій великого виробника аміаку й карбаміду - Одеського припортового заводу.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
09:29
Чи є пріоритети в обмінах? Відповідаємо на поширені запитання щодо полонених військових
09:26
Столтенберг: Не можна допустити залежності від Китаю, як це раніше було з Росією
09:24
Ексміністр оборони Британії розкритикував слабке лідерство Шольца у контексті війни
09:17
Ціни на нафту збільшилися на тлі оптимістичних прогнозів зростання економіки США
09:04
"Російська мова належить Кремлю" – Олександр Іванов про те, чому треба переходити на українську
08:54
Британський корабель відбив ракетну атаку хуситів в Аденській затоці
08:50
ЗСУ відвели танки "Абрамс" з фронту через загрозу російських безпілотників – AP
08:43
У польському Щецині зіткнулися британські військові машини, поранені 5 солдатів
08:41
Росіяни влучили в торговий центр і дитсадок на Херсонщині: поранили 6 людей
08:29
"Двійник", "Матрьошка", Portal Combat: які спецоперації проти України РФ проводить за кордоном
Усі новини...