З життя біло-блакитної еліти: маєток Януковича-Пригодського

Вівторок, 3 липня 2007, 22:22
"Чайний будинок Януковича" – про цей об’єкт в околицях Ялти складають легенди. Маєток, розташований за сім кілометрів від міста, біля Нікітського ботанічного саду, своїм виглядом породжує згадки про декорації розкоші із серіалу "Санта-Барбара".

Добрі люди потурбувалися, щоб ви не помилилися адресою. Якщо їхати сімферопольською трасою до Ялти, то на дорозі стоїть точний вказівник, який підкаже посвяченим людям, де треба повертати, щоб потрапити до пункту призначення.

"ООО "Дельфін-2001". Санаторій "Чорноморський". Секрет у тому, що в'їзд до маєтку – через територію зазначеного лікувально-оздоровчого комплексу.

Поворот треба робити тут

Останні метри перед шлагбаумом – кілька напівзруйнованих хат. Але, на фоні жахливих доріг навіть у Ялті, в цьому поселенні лежить рівнозакатаний асфальт. Цим шляхом їздить Янукович.

Такій дорозі позаздрять і кияни

Але вільного доступу на територію санаторію "Чорноморський", а відтак і до "чайного будинку" немає.

Стоп-лінія

– Ви до кого? – з будки виходить охоронець. Радіостанція, що висить на ремені, тим часом починає повідомляти останні новини від його колег, які здійснюють обхід території.

– Та, от хочу купити путівку в санаторій, приїхав дізнатися... – на ходу доводиться вигадувати легенду.

– Місць немає! Найдешевша кімната коштує 1 200 гривень на день, але вони розкуплені на місяці вперед, - розповідає охоронець.

Санаторій "Чорноморський" складається з кількох корпусів, але об’єкт, який пов'язують із Януковичем, відокремлено стоїть з правого боку.

І хоча за шлагбаум не пропускають без санкції від чергового, це неважливо. Є одне місце, з якого відкривається чудовий вид на дачу.

"Їдьте по дорозі, і під газовою трубою зупиніться. Там ви все побачите", - розповідає місцева мешканка.

Те, що біля Нікітського ботанічного саду маєток прем'єра, у політичній тусовці знають майже всі.

Аборигени теж не мають жодних сумнівів, що за парканом розташована вілла Януковича.

Багато хто неодноразово бачив, як він сюди приїжджав, дехто був свідком, як він навідувався ще протягом будівництва об’єкту.

"Ми мешкаємо в селі Януковка, - додає жінка і показує на чудово заасфальтовану дорогу. - Ви ж розумієте, чому він тут покладений?".

Справді, з указаної нею точки маєток добре проглядається – видно горищний поверх і лоджію. Прямо за віллою починається лазурове море.

Крім того, легко помітити об’єкт із вишкою, який може бути вертолітним майданчиком.

Об'єкт, схожий на майданчик для гелікоптерів

Прямо за парканом будинку починаються виноградні посадки.

Вілла оточена морем і виноградом

За однією версією, сам палац стоїть на землі виноградників інституту "Магарач", а землевідведення здійснювала Масандрівська селищна рада. Причому з цією задачею вони впоралися лише з другої спроби – як кажуть, після відповідних інструкцій згори.

За іншою версією, те, що в народі називають дачею Януковича, відноситься до земель санаторію "Чорноморський". Тому й проїзд здійснюється через його територію.

Найкраще оцінити архітектурне рішення будинку можна з вертольота, і такі фотографії є в розпорядженні "Української правди".

Крім чотирьох поверхів каскадом, в очі кидається відкритий басейн із джакузі, пальмові насадження та другий корпус – десь на триста квадратних метрів.

Однак розкішна будова біля підніжжя пагорбу крім відчуття щастя від ексклюзивних краєвидів, створює власникам і проблеми. Рік тому їм виділили майже гектар земель для протизсувних споруджень.

З формальної точки зору, палац оформлений на близького друга Януковича Антона Пригодського, який придбав санаторій "Чорноморський". Відразу після помаранчевої революції ця операція стала предметом розслідування кримінальної справи, що, як і все інше, закінчилося нічим.

Пригодський заявив "Українській правді", що маєток має статус "пансіонату сімейного типу". Його власником є фірма "Дельфін-2001" зі статутним фондом 72 мільйона гривень. Саме ця назва значиться на вказівнику, що стоїть на дорозі Ялта-Сімферополь.

У свою чергу, "Дельфін-2001" входить у донецьку корпорацію "Міжрегіональний промисловий союз". І, крім самого Януковича і Пригодського, тут якось зупинявся Рінат Ахметов (інший непрямий акціонер "Міжрегіонального промислового союзу").

Антон Пригодський, який має титул "сірого кардинала" в команді Януковича

Хоча будинок належить приватній бізнес-структурі, за словами Пригодського, з Януковича не беруть гроші. Тому і виходить такий собі комунізм на трьох – все наше, все спільне.

Хоча, можливо, це пояснюється скромними статками родини Януковича. Він досі не оприлюднив свою декларацію про доходи за минулий рік, хоча такою є вимога закону про боротьбу з корупцією. На запити "Української правди" прес-секретар прем’єра повідомив, що терміни, протягом якого він повинен це зробити, ніким не визначені.

У останній же загальнодоступній декларації Януковича значилося 38 тисяч гривень зарплати на рік, 5 тисяч доходу дружини і нуль на рахунках та жодної копійки у акціях. З такої людини гріх брати гроші за відпочинок.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді