Роль чартера у зриві дострокових виборів в парламент

3 перегляди
Віктор Чивокуня, УП
Четвер, 4 жовтня 2007, 19:55
Служба безпеки України завдала симетричного удару по позиціях Партії регіонів. Рік тому напередодні відставки з посади міністра внутрішніх справ проти Юрія Луценка було складено протокол про корупцію в зв’язку з присвоєнням військових звань і роздачею ним у подарунок пістолетів.

Зараз СБУ підготувала протокол про корупцію на першого заступника міністра юстиції України Валерія Бондика.

Він – один з провідних юридичних мозкових центрів Партії регіонів. У розпал помаранчевої революції в 2004 році Бондика разом з Ківаловим звільнили з ЦВК – хоча у вересні 2007 це рішення було визнане незаконним.

Присягу члена Вищої ради юстиції Бондик склав у стінах парламенту в ніч з 2 на 3 квітня 2007 року, уже після виходу першого указу про розпуск Верховної Ради.

Як з'ясувалося, звинувачення, які зараз інкримінують Бондику, стосуються його діяльності в перші дні саме на посаді члена Вищої ради юстиції.

Спецслужба закидає Бондику використання чартерного літака для перельоту до Криму. Ці події сягають корінням у спроби Партії регіонів будь-якими методами зупинити дію указу Ющенка про розпуск парламенту.

Там діяла справжня схема, аналогії якої часто зустрічаються у рейдерській практиці.

5 квітня Феодосійський суд виніс ухвалу, якою по суті заборонив проводити дострокові вибори. Тоді було накладено заборону Кабінету міністрів фінансувати вибори, Центрвиборчкому проводити їх, а партіям і блокам вчиняти будь-які дії в рамках виборів.

Ця ухвала мала би дуже сподобатися Партії регіонів. Але тут же 5 квітня депутат з фракції Януковича Євген Гєллєр направляє звернення до Вищої ради юстиції, де він... обурюється таким вердиктом Феодосійського суду.

"Суддя протиправно втручається в діяльність Кабміну і фактично паралізує його роботу... У мене є побоювання, що суддею була порушена присяга, і саме тому Вища рада юстиції повинна надати цьому факту відповідну оцінку", - гнівався Гєллєр.

Виглядало це як добре спланована пародія. Гєллєр – найближчий соратник Бориса Колеснікова, в минулому – президент футбольного клубу "Шахтар" – мав тільки радіти такій ухвалі, яка блокувала дострокові вибори.

І його звернення до Вищої ради юстиції було частиною плану зі зриву виборів. Уже наступного дня після листа Гєллєра до Криму відряджаються члени Вищої ради юстиції Бондик і Палій, щоб начебто розібратися в ситуації.

Але вони дуже поспішають, тому летять не рейсовим літаком, а чартерним. Зрештою Бондик... забирає з собою справу до Києва "на вивчення".

Таким чином сторона Ющенка позбулася можливості оскаржити в апеляції цю ухвалу, яка зупиняла вибори. Найабсурдніше, що справа на момент вилучення навіть не була розглянута Феодосійським судом по суті.

Це все нагадує випадки, які часто зустрічаються при виникненні корпоративних конфліктів – коли бізнесмен подає сам на себе в суд і арештовує власне майно, щоб запобігти його переходу до рук опонентів.

За фактом винесення у Феодосії неправомірної ухвали була порушена кримінальна справа кримською прокуратурою. Але сам протокол про корупцію стосується іншого – там ідеться про те, як Бондик дістався до Криму.

До "Української правди" потрапив текст документу, який може принести серйозні неприємності першому заступнику Лавриновича – адже, якщо підозри підтвердяться, закон у вигляді покарання передбачає звільнення з посади.

Як з'ясувала СБУ, 6 квітня Бондик разом з Палій літав до Сімферополя та назад на чартерному літаку, за який було заплачено 61 тисячу 610 гривень готівкою.

За перевіркою спецслужб, ці гроші за літак заплатив такий собі Козлов Богдан Михайлович.

Однак у поясненнях для СБУ цей громадянин заявив, що з Бондиком і Палій він не знайомий і свій паспорт нікому не надавав. "Але при цьому сплату грошових коштів 61 610 гривень за виконання вказаного рейсу з використанням його паспорту пояснити не зміг", - сказано в протоколі про корупцію.

Більше того, за інформацією "Дзеркала тижня", пан Козлов протягом останнього року працював… касиром у київському супермаркеті "Велика кишеня".

Наприкінці 1990-х Богдан Козлов затримувався за крадіжку хлібобулочних виробів у рідному Козятині, у 2002-му він був засуджений на п’ять років за крадіжку з київської квартири, а 4 вересня 2007 був знову затриманий – він начебто поцупив мобільний телефон.

Тобто як ця людина могла викласти 61 тисячу гривень за чартер, що так був потрібен Партії регіонів, – невідомо. Зате відомо, що схеми з використанням підставних осіб є найпоширенішою практикою в сучасному українському бізнесі.

У підсумку, в протоколі про корупцію СБУ записало: "Бондик усвідомлював, що, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, отримав матеріальні послуги у вигляді оплати приватною особою перельоту чартерним рейсом".

Цікаво й інше – що протокол про корупцію було складено стосовно заступника міністра, але невідомо, чи буде такий самий документ проти іншого учасника тих подій у Феодосії – Валентини Палій, яка є суддею Вищого господарського суду і членом Вищої ради юстиції.

Навіть якщо суд визнає дії Бондика корупцією, то на випадок можливого звільнення з посади у нього є запасний аеродром – він посідає прохідне 130 місце в списку Партії регіонів, тому найближчим часом може стати народним депутатом.

P.S. Сам Бондик у коментарі "Українській правді" назвав протокол про корупцію проти нього "політичним замовленням".

Бондик заявив, що на чартерний літак йому був виписаний квиток. "Я заплатив за нього 600 гривень – з власних грошей. Моя діяльність прозора, і збитків бюджетові я не заподіював".

Водночас Бондик не став коментувати, чому пан Козлов орендував для них літак за 61 тисячу гривень.

"Але я не одержував преференцій від третіх осіб, адже навіть сам Козлов сказав, що не знає мене – а я не знаю його", - додав Бондик.

Заступник міністра відмовився подавати інформацію по фактажу стосовного свого польоту до Феодосії – за його словами, він скаже про це в суді.

Крім того, на думку Бондика, протокол складений з порушенням термінів.

Бондик також обурився повідомленням, яке поширила Служба безпеки.

"Вони заявляють, що "СБУ установила корупцію...". Але це установлює прокуратура або суд, а не СБУ. Тому я буду вимагати порушення кримінальної справи за перевищення посадових повноважень проти керівника СБУ Валентина Наливайченка і його прес-секретаря Марини Остапенко", - заявив Бондик.

За словами чиновника, протокол про корупцію проти нього подано до Шевченківського суду Києва. "І відразу на цей суд почався тиск з боку СБУ, судді за правильне рішення обіцяна керівна посада", - заявив він.

Але при цьому Бондик сказав, що не знає, який саме суддя буде розглядати його протокол.

P.P.S. Не захищаючи Бондика, найбільше "Українську правду" в цій ситуації вражає той приземлений рівень корупції, яку викривають вітчизняні правоохоронні органи. Десять тисяч доларів за чартер, кілька пістолетів не за призначенням – вище планка не підіймається. Коли вся країна є свідком кричущих зловживань, вони показово ловлять клопів на враженому метастазами корупції державному організмі.powered by lun.ua
12,5 млн за корупціонера. Як розбагатіти завдяки закону про викривачів
Святослав Вакарчук: Якби я був президентом, точно не починав з посилення своїх повноважень
Власник Avellana Gold Брайан Севедж. Хто керує ринком золота та чому Україна відлякує великих гравців
#Свинарчуків_за_ґрати! Найгучніший скандал в оборонці сім місяців по тому
Усі публікації