Донька Кучми придбала маєток в Лондоні за 800 мільйонів гривень

Субота, 1 березня 2008, 14:57
В останній день зими лондонська газета "Evening Standard" повідомила про те, що донька Леоніда Кучми Олена Франчук стала власницею найдорожчого на нинішній момент маєтку в британській столиці.

У фонді Віктора Пінчука "Українській правді" не стали коментувати цю інформацію.

За повідомленням видання "Evening Standard", Олена Франчук (саме вона, а не її чоловік) придбала п’ятиповерховий будинок по вулиці Upper Phillimore Gardens за 80 мільйонів фунтів стерлінгів, що в перерахунку складає понад 800 мільйонів гривень.

Нова власність Олени Франчук посідала п’яте місце у рейтингу найдорожчих маєтків у Британії за 2006 рік у версії журналу "Форбс". Тоді ціна цього будинку була вказана в розмірі 25 мільйонів

Власність доньки Леоніда Кучми з 1941 по 1997 рік була школою для дівчат. Після ремонту площа маєтку складає 18 тисяч квадратних футів (близько 2 тисяч квадратних метрів).

В описі "Форбсу", будинок обладнаний ліфтом на вісім персон, двома обідніми кімнатами, дев'ятьма спальнями, сімома ванними, басейном, спортзалом, сауною. Все освітлення в будинку комп’ютеризоване.

Підземний тунель поєднує будинок з гаражем на три місця. Ззовні також розташований японський сад з водоспадом.

Будинок Олени Франчук у версії "Evening Standard"
Цей же будинок, фото "Forbes"

Читайте також переклад публікації "Evening Standard" про нове придбання родини Олени Франчук і Віктора Пінчука.

90 мільйонів фунтів стерлінгів, щоб побити рекорд

Разом з продажем будинку в Кенсінгтоні за 80 мільйонів фунтів стерлінгів було встановлено новий рекорд ціни на лондонські будинки.

Таким чином було побито попередній рекорд в 67 мільйонів сталеварного магната Лакшмі Міттала з його будинком на вулиці Kensington Palace Gardens і зроблено заявку на найдорожчий у світі маєток-резиденцію.

Є інформація, що контракти на 5-поверховий будинок по вулиці Upper Phillimore Gardens були укладені останніми тижнями. Вважається, що його покупець – українська бізнесвумен та філантроп Олена Франчук, подруга Елтона Джона.

Вікторіанська вілла, що неподалік від Kensington High Street, була відбудована й оновлена приблизно за 10 мільйонів фунтів. Вона і досі не готова для заселення.

Будівельники за останні 18 місяців монтували підземний басейн, спортзал, сауну та кінотеатр.

Будинок, що має бути завершеним в квітні, має принаймні 10 спалень і так звану кімнату безпеки – "кімнату паніки".

Уся вулиця Upper Phillimore Gardens нині нагадує будівельний майданчик, з бульдозерами, кранами та вантажівками, які окупували дорогу. Два інших великих будівельних проекти ідуть повним ходом.

Нерухомість за адресою Upper Phillimore Gardens будинок № 17 була придбана за 20 мільйонів фунтів стерлінгів у червні 2006 року компанією Coll Hill Spink 2, яку контролює девелопер Майк Спін, що спеціалізується на нерухомості.

Вважається, що попереднім власником був китаєць, який придбав помешкання у 1997, яке перед цим слугувало школою для дівчат.

Будівельні роботи засмутили сусідів, серед яких мер Москви та його дружина. Були скарги щодо шуму від кранів та вантажівок, які займають тротуари, та загромаджують громадські території.

Пані Франчук – донька колишнього українського президента, одружена з індустріальним олігархом Віктором Пінчуком, довгий час займалася благодійністю на батьківщині.

В 2003 році вона заснувала перший і єдиний фонд в Україні для боротьби з ВІЛом та СНІДом, який мав би привернути увагу до цих проблем громадських лідерів, влади і бізнесу.

Однак цей рекорд нерухомості може залишитися рекордом лише на кілька тижнів. Шестиповерховий будинок на Belgrave Square має з’явитися на ринку вже навесні за 90 мільйонів фунтів.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді