Відставка Тимошенко. Як це було. ВІДЕО

Середа, 3 березня 2010, 12:59

Парламент у середу відправив у відставку уряд Юлії Тимошенко.

Незважаючи на те, що до останнього було незрозуміло , чи вистачить голосів, голосування відбулось 243 голосами.

Зокрема, за відставку голосували 172 депутати від Партії регіонів, 7 БЮТівців, 15 НУ-НСівців, 27 комуністів, 19 – від Блоку Литвина.

У Партії регіонів голосував Рінат Ахметов , якого звісно в парламенті не було. Так само як і Ганна Герман, Сергій Льовочкін, Ірина Акімова, Андрій Кравець, Станіслав Скубашевський, яких не просто не було в парламенті, а які вже майже тиждень працюють в секретаріаті президента і є сумісниками.  

Голоси від НУНС дали:

Юрій Бут,
Сергій Василенко,
Станіслав Довгий,
Давид Жванія,
Олександр Клименко,
Ігор Кріль,
Леся Оробець,
Ігор Палиця,
Василь Петьовка,
Іван Плющ,
Михайло Полянчич,
Володимир Поляченко,
Олександр Слободян,
Віктор Тополов,
Віктор Шемчук.

Перед голосуванням Леся Оробець в своєму Твіттері, написала: "Переговорники домовилися. Як завжди, в останню хвилину. Ми голосуємо"

Від БЮТ за відставку проголосували:

Віталій Барвіненко,
Геннадій Задирко,
Володимир Каплієнко,
Григорій Омельченко,
Юрій Полунєєв,
Ігор Савченко,
Олег Черпіцький.

Спікер Володимир Литвин не голосував.

Також не голосував позафракційний Тарас Чорновіл.

Розгляд питання відставки тривав майже 5 годин, включаючи перерву.

Найдовше тривало соло Миколи Азарова, який виступив в ролі такого собі прокурора на суді над Тимошенко. При цьому суд тривав без головної обвинуваченої – Тимошенко запізнювалась в парламент, а в залі сиділи лише Турчинов і міністри.

Він обвинуватив уряд у "катастрофічному" падінні економіки.

"Знищена 1/4 частина промислової потужності України,  виробництво яловичини упало в півтора рази, свинини – у 2, навіть вітчизняним вершковим маслом Україна не може забезпечити своїх громадян. Українців почала годувати Білорусь", - обурився Азаров.

"Країна із найкращими чорноземами перетворилася в імпортера сільгосптоварів. Дефіцит цукру цього року складає 50 тисяч тонн. Видно, мильною бульбашкою виявилися дотації на гектар посіву цукрового буряка. Ми дожилися до того, що ввозимо картоплю", - підкреслив регіонал.

Він нагадав, що "уряд змушує бізнес платити податки наперед, а ПДВ повертає зерном, борошном, добривами. Куди далі йдемо?".

Єдине, що забув регіонал згадати Тимошенко, що Україна вже імпортує навіть сало. Зате пообіцяв влаштувати Тимошенко повний аудит.

Апофеозом сеансу викриття Азарову стала фраза: "Почали провалом "Гринджол" на Євробаченні, закінчили провалом олімпійців у Ванкувері".

Ну а завершим Азаров взагалі найяскравішою своєю цитатою.

Під час розгляду питання відставки  він посперечався з бютівцем Олегом Білорусом.

Бютівець назвав безпідставними звинувачення на адресу уряду і запитав, чи не соромно йому за те, що він сказав "да пошли вы" на прохання підняти виплати на кефір пенсіонерам.

"А вам не совісно казати таку дурницю? Не чекав таке почути від такого поважного депутата. Яка ваша логіка? Уряд, який дає 15% падіння ВВП – уряд умілий, а уряд ,який дає 12% приросту – бездарний?", - запитав Азаров.

"А щодо "пішли ви", то я сказав "пішли" не всім, а окремим, абсолютно конкретним людям. І якщо треба повторю", - запевнив регіонал.

В цей момент зал залився оплесками. Але не через нього - в зал зайшла Юлія Тимошенко.

Вона як не дивно переможно усміхалася, незважаючи на близьке фіаско.

Виступ прем’єра був не довгим, але як завжди дуже пафосним.

"Якщо буде проголосована відставка в ту ж хвилину моя команда, покине уряд і перейде в опозицію, де формуватиме об’єднану демократичну команду", - заявила Тимошенко.

"І якщо Янукович думає, що через тиждень він буде спокійно грати в гольф і теніс,а його оточення буди тихцем розбирати стратегічну власність держави, то можу сказати, що сьогодні його гольф і теніс завершуються. І він буде кожен день звітувати перед країною і опозицією. Ми будемо тримати руку на пульсі", - запевнила вона.

Тимошенко відмовилась відповідати на питання, закликавши швидше перейти до голосування.

"Це буде момент істини для кожної фракції – з Україною він чи проти", - заявила вона і залишила зал.

До голосування залишалося ще півгодини. Їх депутати витратили на обґрунтування свого голосування.

Блок Литвина знову розказував, що не треба допустити війни у владі. Іван Кириленко з останніх сил захищав свою лідерку. Комуністи раптом забули як 2 роки підтримували Тимошенко своїми голосами і накинулись на Тимошенко. Найгірше довелося "Нашій Україні", якої давно вже не існує як єдиної фракції. Навіть в останній момент їх позиція виглядала як дрібні торги на базарі. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді