Математика китайської гречки

Вівторок, 1 березня 2011, 11:12

Я люблю гречку. А хто ж в Україні не любить гречку?

Крім того, я люблю кантонську (китайську) мову - колись вчив на факультеті військової розвідки. Мені не подобається політичний стиль управління людьми в Китаї, але подобається, як вони розправляються з корупціонерами.

Крім того, я люблю математику. Колись поступав на фізмат та доводив велику теорему Ферма через теорію дискретного диференціювання на натуральних числах.

При чому тут разом гречка, Китай і математика? Самі поспіль зрозумієте.

 АЗАРОВ, ПЕС І ПАПУГА 

Азаров хоче без податків ввезти з-за кордону китайську гречку – мовляв українці потерпають від нестачі рідної аграрної культури. Мотивація Азарова проста – минулого року виробництво гречки впало.

Не знаю як Ви, але гречаники, качку з гречкою або гречану кашу ми їмо в сім'ї тільки за святами. Скажіть, якщо Вам недостає гречки для готовки супу з білими грибами, то невже Ви не згодилися би на пшоно?

Лабрадор мого сина Кирила і папуга моєї доньки Дарини несамовито поглинають імпортну гречку і крутять ніс від вітчизняної. Знаєте чому? Сорти китайської та монгольської гречки є технічною культурою, призначеною для відгодівлі тварин, бо їхня оболонка жорстка - пристосована для травлення собак та птиць. Якщо такі зерна потраплять у кишковий тракт людини, то вона отримає виразку або гастрит.

Людина може споживати виключно так звані гранульовані жарені зерна гречки. Для митних цілей їх називають "roasted buckweat kernels". Нажаль, в нашому митному тарифі немає відмінності між гречкою для споживання людиною та гречкою для тварин.

До чого ж я веду? Якщо з Китаю привезуть технічну гречку, тоді лабрадор і папуга моїх дітей будуть у захваті. Але люди, що почнуть їсти азарівську, призначену для тварин гречку, негайно потраплять до рук гастроентерологів.

Якщо ж насправді з Китаю привезуть гречку для людей, а не тварин, то дозвольте мені надати поради для її торгівців, щоби поспіль вони не шукали притулку за кордоном, десь у Чехії.

ПОРАДИ ДЛЯ ТОРГІВЦЯ КИТАЙСЬКОЮ ГРЕЧКОЮ 

28 лютого 2011 року прилюдна пропозиція з продажу китайської гречки склала 800 – 850 доларів США за метричну тону на умовах ФОБ та під акредитив.

Що таке ФОБ (Free On Board)? Це міжнародні правила поставки товару (ІНКОТЕРМС), за якими ціна гречки визначається після її завантаження на борт судна в китайському порту.

Що таке акредитив? Це безвідкличне банківське зобов'язання покупця оплатити вартість гречки, завантаженої на борт судна в китайському порту, у визначений строк.

Гречка не є біржовим товаром, отже не існує ф'ючерсів або інструментів хеджування гречки проти інших активів - наприклад, зерна чи золота. Тому спотова (готівкова) ціна гречки є меншою як мінімум на 20%. Між іншім, торгуйтеся з китайцями, бо вони жадібні, але податливі. Якщо навіть відкинути знижку, то одна тона китайської гречки не може перевищувати 6,4 гривень за один кілограм на борту морського судна в порту Китаю (за сьогоднішнім валютним курсом НБУ).

Тепер треба вкласти в собівартість китайської гречки вартість фрахту судна і вартість перевезення гречки з Китаю до чорноморського порту України - Іллічевська, Одеси, Бердянська, навіть Херсона. Сукупна вартість перевозки складає максимум 25 доларів США за одну метричну тону розфасованої гречки, але якщо вона насипна, як вугілля, – то лише 2 доларів США.

Зазначені тарифи діють для суден, які перевозять вантаж більше 15 000 тон. Єфремов говорив про 25 000 тон.

Припустимо, що китайську гречку розфасовано. Тоді за перевезення до її собівартості додається 2,5 американських цента або 20 українських копійок на кілограм. Отже, максимальна собівартість китайської гречки в українському порту складе 6,6 гривень за кілограм.

Після доставки китайської гречки в український порт вона підлягає розмитненню. Далі йдуть митні платежі та податки, що повинні бути сплаченими за митним та податковими кодексами. Згідно з товарною номенклатурою України гречка підпадає під код 1008.00.00 та оподатковується за ставкою мита в 20%.

Згідно з податковим кодексом імпорт гречки оподатковується ПДВ за ставкою 20%. Тобто, податки на імпорт китайської гречки будуть складати 44% (імпортне мито + ПДВ на митну вартість, збільшену на імпортне мито). Інші плати не повинні перевищувати 1%, якщо митниця не бере хабарів, що зараз попросту невірогідно.

Повертаючись до того, що кілограм гречки складає максимум 6,6 гривень до його оподаткування, то після митного оформлення вартість 1 кг китайської гречки складатиме 9,5 гривень.

Додамо щедро по 50 копійок у розрахунку на кілограм для транспортування з порту України до кінцевого споживача, то отримаємо максимальну ціну китайської гречки в 10 гривень.

КОРУПЦІЯ ПРОДАВЦІВ КИТАЙСЬКОЇ ГРЕЧКИ

28 лютого 2011 року рупор Партії Регіонів пан Єфремов озвучив на погоджувальній Раді Верховної Ради України ціну в 14 гривень за 1 кілограм китайської гречки за умови звільнення її від мита та ПДВ.

Але ми ж раніше з'ясували, що в українському порту китайська гречка коштуватиме 6,6 гривень за кілограм до оподаткування. Отже, після звільнення гречки від податків додамо ті самі 50 копійок за її доставку по Україні і отримаємо ціну в 7,1 гривень на прилавку.

Добре, додамо ще 20% торгівельної надбавки для спекулянтів. Всього вийде 8 гривень 52 копійки за 1 кілограм китайської гречки.

Виникає питання, а де ж подівалася різниця між 14 гривнями і 8,52 гривнями, бо на 25 тисячах тонах вона становитиме 137 мільйонів гривень? Куш до того жирний, що ніхто, окрім членів уряду, до нього не допускаються. (Жодних заздрощів).

Раджу подивитися на сайти китайських компаній та перелік офшорних покупців їхньої гречки на користь України.

ВИСНОВОК

Знаєте, хотів написати розлогий висновок і здувся. Ну навіщо ще раз писати про те, що ця влада краде, що там зібралася суцільна економічна наволоч?

Не буду. Зробіть висновок самі.

Післямова. Дав почитати замітку працівникам. Одна жіночка, родом з Маріуполя, сказала своїм місцевим жаргоном: "Буду давиться картошкой. В натуре, два вагона". Що це значить, відверто не знаю. Але Азаров – точно в "тєме".

 

P.S. Щоб не було коментарів типу "Терьохін не бреши", раджу зайти, наприклад, за таким посиланням.

Сергій Терьохін

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама:
Головне на Українській правді