Подарунок Бандері чи послуга Сталіну?

15 переглядів
Середа, 05 січня 2011, 15:07
Олександр Аронець
активіст ВО "Свобода", для УП

В цій статті мова йтиме про нещодавні події в Запоріжжі, де невідомі підірвали пам’ятник Сталіну.

Коли я почув цю новину, спершу зрадів. Адже все сталося, наче на замовлення, на 102-гу річницю від дня народження провідника української нації Степана Бандери.

Але згодом дійшов висновку, що до ці події навпаки можуть стати на заваді націоналістичному рухові в Україні.

Подарунок Бандері

Перше, що спало на думку, вибух вчинили невідомі патріоти, які шанують пам'ять своїх закатованих репресіями Сталіна предків. Адже 28 грудня вже була невдала спроба знищити погруддя. А це могла бути друга спроба цих же осіб.

Інша версія – це інші, яких надихнула невдала спроба попередників.

Втім, я не можу зрозуміти логіку правоохоронних органів, які найперше запідозрили в усьому свободівців. Вже за годину після вибуху вони затримали представника ВО "Свобода".

Навіщо партії, яка діє легальними методами, вчиняти таке суспільно-небезпечне діяння? Так, сам факт знищення пам’ятника мені як націоналісту подобається, але ж метод є абсолютно неприйнятним, адже він суспільно-небезпечний.

Більше того, від такого вибуху могли постраждати невинні люди. Для чого таке свободівцям, які є європейськими цивілізованими націоналістами?

Втім, здається, влада Запоріжжя дала вказівку приписати до вибуху саме "Свободу" і заплямувати її в очах українців.

Та "Свобода", повторюю, діє лише легальними способами, і з прибічниками Сталіна бореться тільки ідеологічними методами.

А щодо самого погруддя… Сталін є злочинцем, отже встановлювати його погруддя – це незаконно. Хай там як – чи то в якості малої архітектурної форми, чи пам’ятника.

Подарунок Сталіну

Трохи згодом, вже після затримання представників "Свободи", з’явилась думка – а чи не провокація це. Добре режисована і спланована.

Ким? Та хоча б російськими чи українськими спецслужбами…

Адже після відомих подій на Манежній площі українська влада, яка у всьому бере приклад з Росії, могла вдатися до такого, аби звинуватити націоналістів в усьому, а згодом і взагалі їх заборонити, прирівнявши до нацистів.

Ще одна версія – організація вибуху самими комуністами, щоб мобілізувати свій електорат перед виборами в парламент. Зверніть увагу, що вибух відбувся фактично на річницю дня народження Степана Бандери і перше чого захотів Симоненко – це щоб Янукович відібрав звання Героя України в Бандери та Шухевича!

Звичайно, в очах виборців КПУ бандерівці постали такими "монстрами", які не зупиняться ні перед чим і будуть використовувати всі методи, щоб знищити своїх ідеологічних противників.

Тож можливих варіантів є декілька. Як би там не було, рік почався "весело". Далі буде?

Олександр Аронець, активіст ВО "Свобода", спеціально для УПpowered by lun.ua
Реєстр публічних діячів: легалізувати чи ліквідувати?
Напівзаконна база даних створює передумови для численних позовів і може стати інструментом політичного тиску.
Фейкові новини – не привід для фейкових законів
Мінкульт заявив, що влада хоче змінити умови функціонування інфопростору в Україні. Спробуємо проаналізувати й оцінити головні з озвучених ідей.
Що має бути у портфелі майбутнього голови Держкіно
Якщо на реальному кораблі без капітана команда вирулити може, то на умовному кораблі "Держкіно" без голови Держкіно ми можемо дуже швидко позбутися всіх тих надбань кінематографічної галузі, які маємо за останні сім років.
За крок до світової кризи: чому зірвалося торгове перемир'я між США та Китаєм
Анонсоване торгове перемир'я двох наддержав так і не відбулося – розбіжності залишаються занадто серйозними навіть для проміжних домовленостей. І це суттєво збільшує ризик глобальної рецесії.
Як я отримала рік навчання в одному з топових університетів Великої Британії
Умови участі в програмі досить прості − необхідно мати від 3-х років досвіду викладання англійської мови на повну ставку, бути громадянином тієї країни, з якої ви подаєтесь, і мати необхідну кількість балів з мовного іспиту.
Тягар відповідальності. Що чекає на першого голову НАЗК?
Конкурс на голову НАЗК у розпалі. 19 листопада – останній день прийому документів. Окрім почесного статусу, на першого одноосібного голову НАЗК чекають мегавипробування. Які?
Пільги для "зеленої енергетики": міфи і реалії в Україні
Депутати пропонують знизити "зелений тариф" для електроенергії з відновлюваних джерел енергії. Які наслідки це матиме?