Розмова з народним депутатом про долю Гондурасу

28 переглядів
Середа, 01 серпня 2012, 18:28
Михайло Притула
для УП

Відбулося це 31 липня 2012 року – тобто вже тоді, коли абсолютно справжній народний депутат України усвідомив своє сумне становище: його не взяли в жоден список...

А він же в це вірив. Адже він дійсно справжній народний депутат, мабуть, найпрофесійніший з усіх.

Наша бесіда була цікава ще й тим, що я особисто його попереджав про те, що так буде – і два роки тому, і півтора, і рік, і навіть місяць тому. Він не вірив. Він вірив у свої ілюзії.

І ось це сталося.

І він сидить, і сумно намагається знайти вихід. Поруч – його помічники, які намагаються порадити "шефу" щось неймовірно безглузде, типу: "А давайте переможемо в Крижополі!"

Дуже сумне видовище. Моторошно сумне, якщо виходити з того, що в цілому це чесна й незаможна людина, яка дійсно багато зробила для людей.

Але, як відомо, вихід завжди є. Тим більше сьогодні, коли до закінчення реєстрації кандидатів – більше одного тижня. Ціла вічність.

Депутат сумно й запитально дивиться на мене: чи є в мене план?

Дістаю із задньої кишені джинсів потертий запасний план виборчої кампанії для тих, хто не потрапив в опозицію, і взагалі нікуди не потрапив.

Депутат читає, і його обличчя прояснюється. Він зрозумів: "Ето стьоб!"

Так, – кажу, – це веселий та життєрадісний план, у стилі "happening", як в Обами. До 40% підтримки. Це дуже багато.

Депутат: Ти своєю веселою й життєрадісною свинаркою ВОНА забрав у Тимошенко чимало відсотків голосів на президентській кампанії!

Я: Ви дійсно вважаєте, що я, простий громадянин, спромігся за свої власні гроші відібрати перемогу в діючого прем'єр-міністра України?..

Депутат: Так, це ти у всьому винен!

Я: Ну якщо Ви вважаєте, що я в змозі відібрати, то, певно, буде правильно вважати, що я й дати можу. Чи не так?

Депутат: Ти привів до влади Януковича!

Помічниця депутата: Це твоя чергова провокація!

Я: Як джентльмен, я намагався врятувати Тимошенко, але Ви завчасно до неї відмовились йти, сказавши "я із цим до неї не піду". А вона сама – не змогла зняти з себе корону й поклонитись народу.

Знову даю ледве живому народному депутату три чарівні аркуші плану.

Уважно читає.

Депутат: Мене засміють, у мене імідж серйозної людини!

Я: І що це Вам дало? Ви всюди, на всіх ділянках протесту, на трибунах, виступаєте, колотитесь – це нікому не потрібно!

Депутат: І що із цим робити?

Я: Дуже просто: збираєте таких, як Ви, котрі виявились нікому не потрібні, кампанія досить бюджетна – 1:100, у порівнянні з Виробничим Об'єднанням "Батьківщина". І встигаєте за кілька днів. Усе просто. І, головне – життєрадісно на фоні сумних і безглуздих кампаній опозиції. Ви в них голоси відберете, і нехай потім вони сумують, що не запросили Вас до списку.

Депутат: Ми маємо робити серйозні речі, ми маємо організувати Народну Опозицію, вийти на прес-конференцію...

Я: Ви розумієте, що це вже нікому не цікаво? Ваші пресухи слухає виключно Ваш офіс і "гдє положено". Тобто – тільки за гроші.

Депутат: Я не можу казати такі стьобні речі!

Я: Але ж від того, чи зможете Ви змобілізувати себе й своїх колег, залежить доля України! Це серйозна тема, яка стосується життя всієї країни й кожного громадянина, але подана в життєрадісній формі...

Депутат: Ти краще подумай, серйозно подумай – по якому із цих округів мені йти мажоритарником, – і малює мені на стікері назви чотирьох округів...

Я: Ці округи вже давно опрацьовують команди інших депутатів, які вже давно готові. Вам варто було б провести хоча б коротеньке соціологічне дослідження...

Депутат: Ти посидь, подумай...

Я: Так уже все продумано, Ваша справа – тільки зробити! Більш того – просто організувати собі подібних.

Депутат: Знову ти про свій веселий проект. Ти не розумієш, ми маємо робити серйозні речі...

...Я з сумом дивився на депутата, який вже лишився у минулому.

Життя йде вперед, і вже нікому не цікаві гучні викриття, які колись так піднімали-підігрівали інтерес аудиторії. Уже не цікаві борці з корупцією, яка тотально перемогла всіх.

Ми просто хочемо жити. Весело й життєрадісно, мати своє майбутнє, а не слухати байки депутатів, які неспроможні влаштувати навіть власне майбутнє на достойному рівні.

І починати жити треба прямо сьогодні. Не треба вигадувати нові моделі суспільства – достатньо взяти найкращі. Адже ніхто не береться сам зробити мобільний телефон чи автомобіль – просто беруть і купляють найкращі. І радуються життю.

Шановні депутати!

Може, досить боротись, може час – жити? І це треба робити прямо сьогодні. А із серйозним обличчям ви будете жити чи з веселим – мало кого цікавить.

Нам дійсно не цікаві Ваші думки із приводу того, як саме ви "не змогли".

Бо розвиток світу вносить свої корективи. Бо демографічний тиск зростає, і я особисто хочу, щоб у мого народу було власне майбутнє на власній землі. 

Михайло Притула, спеціально для УПpowered by lun.ua
Капітолій. Початок реваншу Трампа
Дональд Трамп не здасться зараз, оскільки має намір балотуватися на наступних президентських виборах.
Заробити на смертях: як нас позбавили світової вакцини в 5 разів дешевше
Три долари заплатила Всесвітня організація охорони здоров'я за вакцину, закупівлю якої в ручному режимі зірвав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Справжня ціна хутра норок: історія одного розслідувача
Наприкінці вересня 2020 року польський Сейм (нижня палата парламенту) провів історичну нараду з питань правового захисту тварин у Польщі.
Чи змінив Національний банк свою політику на валютному ринку
За яким принципом НБУ буде виходити на ринок з валютними інтервенціями та як впливатиме на курс. Що змінилося у новій стратегії?
Торговельний фокус з лісом: друзям — усе, а суспільству — нічого?
Чому торгівля необробленою деревиною відбувається на закритих "аукціонах" та без конкуренції.
Справа генерала Назарова — сигнал, який не можна ігнорувати
Справа Назарова як потенційний прецедент для військового судочинства України та свідчення неврегульованості ключових питань військової юстиції.
Демократія і некомпетентність
Чому Арістотель не довіряв демократії як формі правління, у чому полягають вади останньої та що це означає для сучасної України.