Синдром образи на виборця

8 переглядів
Понеділок, 03 грудня 2012, 09:44
Анатолій Власюк
редактор газети "Тустань", Борислав, Львівська область

Нещодавно народний депутат України Микола Томенко в телепрограмі "Вечір з Миколою Княжицьким" на ТВі без тіні сумління сказав, що відмовив мешканцям одного виборчого округу у фінансуванні якогось проекту.

Причина до банального проста: ті не проголосували за кандидата від об’єднаної опозиції, якого він привозив на округ. Тепер, мовляв, нехай їхніми проблемами переймається самовисуванець, який переміг.

Синдром образи на виборця властивий представникам багатьох політичних сил.

Проявляється він по-різному: в поверненні собі зроблених виборцям напередодні голосування "подарунків". Чи то в словесній балаканині, коли ображений кандидат, який так і не став депутатом, дає волю своїм емоціям, звинувачуючи виборців у всіх смертних гріхах. Адже ті, бачте, проголосували не так, як треба.

Це все рецидиви совка.

Ми ніяк не можемо вирости з коротеньких штанців совєтського мислення.

Народний депутат хоче розуміти, що став народним депутатом не лише тих виборців, які голосували за нього, а й тих, що проти. Або зовсім не прийшли на вибори.

Президент ніяк не може зрозуміти, що став президентом не лише тих виборців, які голосували за нього, а й тих, які голосували проти, чи взагалі не голосували.

І тут справа не в тім, чи ти у владі, чи в опозиції. Синдром образи на виборця вражає тих, хто нібито прагне йти вперед, а насправді озирається назад.

Та хіба можна йти вперед з повернутою назад головою?

Анатолій Власюк, редактор газети "Тустань", Борислав, Львівська область, для УПpowered by lun.ua
Чи збирається "зелена команда" перетворювати радянську вищу освіту у європейську?
Сказати, що нічого не змінилося у вищій школі за роки незалежності було б нещиро. Але ще менш щиро було б сказати про якісь суттєві зміни.
США допоможуть: як зріджений газ змінює європейський енергоринок
Києву необхідно активізувати будівництво газопроводу-інтерконектора між Польщею та Україною. Мусимо отримати максимум благ від вдалої політичної кон'юнктури.
П’ять міфів про податкові ініціативи "Слуги народу"
Законодавчі ініціативи "Слуги Народу" у податковій сфері швидко обросли міфами. Я хочу розвінчати основні з них.
Мир ціною держави: чи в тому є щастя?
Вимагаючи мир тут і зараз, кожен з нас має задуматись над його ціною і чи готові ми її платити.
Чому викривачі корупції – це прорив для України? 
Україна зараз має унікальний шанс отримати надійний інструмент у боротьбі з корупцією, а також гарантувати викривачам корупції не лише надійний захист, але й фінансову винагороду.
Як знизити ціни на ліки в Україні
Подолання "вічнозелених патентів" та удосконалення законодавства у сфері постачання ліків на території України – пазл, який складає вже третій Уряд в Україні після Революції Гідності.
До 30-річчя легалізації УГКЦ: похід вулицями Львова 17 вересня 1989 року
У день 50-ліття початку "Золотого вересня" понад 250 тисяч людей вийшли на вулиці Львова, вимагаючи легалізації Української Греко-Католицької Церкви.