Україна поза мильною бульбашкою: війна за реальність триває

1643 перегляди
Вівторок, 02 квітня 2019, 17:54
Дмитро КулебаDmytro Kuleba
дипломат, постійний представник України при Раді Європи

А тепер саме час вийти з нашої бульбашки і подивитися на країну крізь призму одного дослідження, яке оприлюднив Детектор-медіа наприкінці березня цього року.

Відповідно до цих даних країна не зовсім така, якою ми її у своїй бульбашці собі уявляємо.

І тенденції загрозливі, особливо щодо оцінок війни та залипання на російських медіа.

Українським медіа час схаменутися – уявлення людей про реальність у ваших руках, ви значною мірою завели їх в нинішній стан, і при цьому люди вислизають з ваших рук і відвертаються від українського наративу.

Але головне інше – усі респонденти є нашими співгромадянами, з ними треба працювати, політику щодо них потрібно корегувати, щоб ось це "Україна – єдина країна" залишалося реальністю.

Війна за реальність триває. І ми маємо воювати жорстко, але розумно, спираючись на чітке розуміння реальності. Емоційна бравада, сліпота і образи – це шлях до поразки.

Далі просто цитати і цифри без оцінок. Одразу попереджаю, що це дуже великі цифри. Тільки прочитайте все і знайдіть в собі сили сприйняти ці дані:

  • Якщо в лютому 2018 року 57% довіряли центральному телебаченню щодо війни на Сході України, то зараз – лише 39%. Також є тенденція до зниження частки тих, хто довіряє інформації з українських Інтернет-сайтів і соціальних мереж.
  • Відносно найвищі показники має "1+1", якому довіряють 24% жителів України. Утім, рік тому йому довіряли 35%.
  • 4% респондентів зазначили, що вони отримують інформацію про ситуацію в Україні і світі з російських телеканалів (у лютому 2018 року – 5%). Хоча, з одного боку, це значно менше, ніж українські джерела, але, з іншого боку, в абсолютному вимірі – це близько 1,3 млн громадян України.
  • Загалом, кожен п'ятий українець, який активно "черпає" інформацію з соціальних мереж, робить це з російських соціальних мереж.
  • Простежується низький інтерес до телерадіопрограм, відеоблогів, які ставлять за мету боротися з фейками, інформаційними маніпуляціями та кремлівською дезінформацією.
  • За останній рік з 52% до 48,5% зменшилася частка тих, хто вважає, що війну першими почали сепаратисти і Росія. Частка тих, хто вважає, що війну почала Україна, становить 17% (проти 15% у лютому 2018 року).

При цьому кожен третій українець (35%) "не може визначитися зі своєю думкою" щодо питання, хто першим почав війну.

  • Також за останній рік з 43% до 38% стало менше тих, хто вважає, що в Криму і "ДНР"/"ЛНР" переслідуються україномовні громадяни і патріоти. Натомість з 10% до 15,5% стало більше українців, які вважають, що в Україні переслідуються етнічні росіяни і російськомовні громадяни.
  • 49,5% вважають помилкою заборону російських телеканалів (у лютому 2018 року – 44%), правильним кроком це вважають 32% (проти 37% минулого року). Не підтримують заборону окремих російських фільмів і артистів – 55,5% (проти 53% минулого року), підтримують – 27% (проти 29%).

Loading...

У випадку російських соціальних мереж 49% вважають такі дії помилковими (проти 46% у минулому році), вважають правильними – 29% (у лютому 2018 року – 30%).

  • Разом з цим з 33% до 38,5% зросла частка тих, хто вважає, що в Україні забагато прокремлівських пропагандистських ЗМІ.

Дмитро Кулеба

Оригінальний текст взято з Facebook-сторінки Дмитра Кулебиpowered by lun.ua
Чи є колізія між урядовими розслідуваннями на ринку добрив
За дотриманням правил торгівлі в країні наглядають Антимонопольний комітет та Мінекономіки. Чи є між ними взаємодія, покаже справа проти групи Ostchem.
Стратегія України з інтегрованого управління кордонами: справжнім мірилом успіху буде ефективна реалізація
Зміцнення торговельно-транспортних коридорів до Європейського Союзу є надзвичайно важливим для теперішніх і майбутніх відносин між Україною та ЄС.
У чому логіка "земельного Задзеркалля" щодо іноземців
Заборона іноземцям купувати землю в Україні не працюватиме. Знайдеться ряд механізмів і структур в Україні та за її межами, щоб це обійти. Для кого ж іноземці становлять ризик?
Чому всім нам варто подивитися "Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго"
В Україні ми не користуємось інфраструктурою як чимось зручним і корисним, не задумуючись – навпаки, ми, самі того не помічаючи, витрачаємо величезну кількість енергії, щоб компенсувати її розруху.
Синдром політичного інтелекту
То що у нас не так з політичним інтелектом? Посада президента крізь призму теорії поколінь. Та чи можна узяти віртуальний майстер-клас у американських президентів?
Етичний бізнес глобальних корпорацій
Підприємства на Заході поступово змінюють свої підходи до ведення бізнесу. Чому і як це відбувається?
"Реформа" прокуратури: дуже приємно, цар
Чому бізнесу і чиновникам варто боятися ручного управління Офісом генпрокурора. (рос.)