Заснована Георгієм Гонгадзе у 2000 році

Вийти заміж та народити дитину - чого ще може досягнути українка?

Олена Пронічева _ Середа, 07 березня 2012, 14:27
Версія для друку Коментарі 1

Весна у світі починається із питання - чи рівні люди за своєю статтю? Міжнародний жіночий день піднімає чимало тем - рівність прав, рівність можливостей, рівність у професії. В Україні жінок більше ніж чоловіків, проте про рівність між ними згадують лише напередодні 8 березня.

Перше, що привертає увагу - це різниця в заробітній платі чоловіка й жінки. У деяких регіонах України ця різниця сягає 31%. Таку цифру назвав національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця під час круглого столу "Гендер і кар’єра". У Міністерстві соціальної політики називають інші цифри - 8% різниці між чоловічою та жіночою зарплатами, так як враховується її офіційний рівень по країні. Разом з тим, умови праці і для чоловіка, і для жінки однакові.

Наталія Яресько, яка за версією журналу "Фокус" входить у 50 найвпливовіших жінок України, а наразі є співзасновником та виконавчим директором компанії "Horizon Capital", впевнена, що українки мають гарні можливості побудувати успішну кар’єру в бізнесі. "Українські жінки досить часто поєднують найкращі з "hard" навичок (фінанси, менеджмент, бухгалтерський облік і т.д.) з "soft" навичками (мистецтво переговорів, лідерство, побудова відносин)", говорить вона. Втім, зважаючи на розвиток бізнес-середовища, жінки повинні постійно демонструвати свій професіоналізм.

"Замість того, щоб вважати склянку напівпорожньою, я особисто дивлюся на неї як наполовину заповнену з необмеженими можливостями, оскільки роботодавці та власники бізнесів шукають розумних, відданих, добре освічених членів команди, яким можна довіряти", зазначила у коментарі Голосу Америки Наталія Яресько.

Більшість лідерок-жінок працює у громадській сфері, їм необхідно надавати можливості підніматися, вважає координатор системи ООН в Україні Олів’є Адам. "Необхідно піднімати стандарти якості життя українок, оскільки жінка - найбільше досягнення людства", сказав Олів’є Адам під час круглого столу "Гендер і кар’єра".

Втім українська влада іншої думки. Роблячи висновок за висловлюваннями політиків вищого ешелону, жінкам не місце в політиці, жінки повинні займатися зростанням кількості населення України. Загалом в українському парламенті 8-10% жінок від загальної кількості депутатів, коли в європейських парламентах цей відсоток становить 45-50%. На думку радника президента України Марини Ставнійчук, це - серйозна проблема для суспільства.

"Причина полягає у тому, що дуже часто політичні партії не надають жінкам місць у виборчих списках, позбавляють їх можливості балотуватися у одномандатних округах. При цьому питання окремих квот для жінок взагалі не розглядається", каже Марина Ставнійчук. За її словами, у парламентах, де жінки мають серйозний вплив, державна політика більш соціальна, справедлива і менш корумпована.

Все, чого українка може досягнути у житті - це вийти заміж та народити дітей. Таку думку висловлюють у русі FEMEN. "Для жінок в Україні немає ні можливостей, ні стимулів для побудови чесної, некорупційної, безліжкової кар’єри", коментує Голосу Америки "FEMEN". Саме становище жінок зміниться в Україні в останню чергу, кажуть активістки, так як українські політики ніколи не переймалися проблемами гендерної рівності. Але вони не проти заробляти на жінках, адже в країні досі процвітає проституція, порно-бізнес, секс-туризм, каже FEMEN.

У вівторок голова Верховної ради Володимир Литвин пообіцяв розробити та затвердити Загальнодержавну цільову соціальну програму забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2015 року. Спікер зазначив, що, зважаючи на сьогоднішні реформи, українки повинні активніше брати участь у різних сферах життя країни.

Правда, напередодні ЗМІ розповсюдили іншу цитату спікера, в якій він пояснював, чому українське суспільство не сприйматиме владу, в якій буде забагато жінок. "Суспільство не буде виконувати, якщо ми не позбудемося того, що в нас є вже традицією і, в принципі, воно входить у християнську ментальність, відповідно до якої чоловік - це вища істота, тому що жінка створена була з ребра Адама. Відповідно вона вже стоїть на нижчому щаблі, і цей принцип, очевидно, він дає про себе знати, і законами нічого не вирішити", наводить слова Володимира Литвина газета "Дзеркало тижня".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
IP: 95.134.53.---
антоніна стряпко _ 07.03.2012 15:14
дурниця повна! чергові фішки від прихильників "гендерних досліджень". це абсолютно не правда, що жінка не може нічого досягти, що діти їй заважають, чоловіки її утискують - це все відмовки для того, щоб нічого не робити. завжди легше за все звинувати когось у власній ницості й бездарності. я завжди схиляюся перед тими жінками, які і дітей народили і в житті досягли щось. а не перетворилися на тупих кар"єристок, які через сексуальне невдоволення починають розводити такі бредні гендерного штибу.

АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте