Знайомтеся, фракція "Наша Україна"

Середа, 3 квітня 2002, 19:39
Фракція блоку "Наша Україна" складатиметься з бізнесменів, банкірів, націонал-патріотів, неоднократних депутатів, двох Ющенків і навіть однієї співачки. Депутатом стане Оксана Білозір, яка пройшла до парламенту в останню мить, після того, як "Наша Україна" виборола квоту у 70 місць.

З даного списку можуть не отримати депутатський мандат Володимир Щербань та Олександр Лавринович (виділені у тексті "жирним"), якщо оберуть своїм постійним місцем роботи державну службу: відповідно губернаторство на Сумщині та держсекретарство в Мінюсті. Тому через цю невизначеність доведеться трохи понервувати 71-му та 72-му номерам списку Івану Томичу та Миколі Чечелю.

Крім того, варто зауважити, що дехто з перерахованих нижче все ж може не витримати "порад" згори та вже у парламенті вийти з фракції блоку Ющенка.

У мажоритарних округах переможців, висунутих "Нашою Україною", нараховується в кількості 39 осіб (після визнання виборів недійсними у округах Зварича та Олексенка).

Ще є люди, які спочатку були висунуті з'їздом "Нашої України", однак зрештою пішли на вибори самовисуванцями: Віктор Развадовський, Віктор Балога, Віктор Горбачов, Леонід Черновецький, Юрій Оробець.

Ще кілька переможців були висунуті одночасно з'їздами "Нашої України" та "За єдУ": Олексій Козаченко та Володимир Сивкович. Також є самовисуванці, які, найпевніше, увійдуть до фракції блоку Ющенка. Наприклад, Сергій Ратушняк.

Загалом зафіксувати число членів фракції доволі складно. 109 – це списочники плюс мажоритарники, які перемогли як висуванці "Нашої України". Разом з самовисуванцями чисельність фракції Ющенка може сягнути 119-122 депутатів.

Водночас цілий ряд переможців не відомий журналістській громадськості. Як і їх політичні смаки. Тому не можна виключати, що хтось із них зажадає вступити до "Нашої України".

Також не треба забувати, що "Наша Україна" оскаржує результати голосування у цілому ряді округів.

Поки можна припустити, що фракція виглядатиме так:

1. Ющенко Віктор Андрійович; 1954; позапартійний; Директор, Українсько-російський інститут менеджменту та бізнесу ім. Б.Єльцина МАУП

2. Стоян Олександр Миколайович; 1943; позапартійний; Народний депутат України, член Комітету з питань соціальної політики та праці, Верховна Рада України

3. Удовенко Геннадій Йосипович; 1931; Член Народного Руху України; Народний депутат України, Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Верховна Рада України

4. Костенко Юрій Іванович; 1951; Член Руху (Українського Народного Руху); Народний депутат України, Заступник голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Верховна Рада України

5. Пинзеник Віктор Михайлович; 1954; Член Партії "Реформи і порядок"; Народний депутат України, член Комітет з питань фінансів і банківської діяльності, Верховна Рада України

6. Григорович Лілія Степанівна; 1957; Член Народного Руху України; Народний депутат України, Заступник Голови Комітету з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства, Верховна Рада України

7. Слободян Олександр В’ячеславович; 1956; Член Руху (Українського Народного Руху); Народний депутат України, член Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій, Верховна Рада України

8. Заєць Іван Олександрович; 1952; Член Руху (Українського Народного Руху); Перший заступник Голови Руху, Рух (Український Народний Рух)

9. Тарасюк Борис Іванович; 1949; Член Партії "Реформи і порядок"; Директор, Інститут соціальних наук та міжнародних відносин Міжрегіональної академії управління персоналом

10. Жулинський Микола Григорович; 1940; Член Ліберальної партії України; Директор, Інститут літератури ім. Тараса Шевченка НАН України

11. Стецько Ярослава Йосипівна; 1920; Член Конгресу Українських Націоналістів; Народний депутат України, Член Комітету у закордонних справах, Верховна Рада України

12. Танюк Леонід (Лесь) Степанович; 1938; Член Народного Руху України; Народний депутат України, Голова Комітету з питань культури і духовності, Верховна Рада України

13. Безсмертний Роман Петрович; 1965; Позапартійний; Народний депутат України, Член Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Верховна Рада України

14. Плютинський Володимир Антонович; 1927; Член Партії "Солідарність"; Народний депутат України, Член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, Верховна Рада України

15. Коваль В'ячеслав Станіславович; 1945; Член Народного Руху України; Керівник Апарату, Апарат Верховної Ради України

16. Соболєв Сергій Владиславович; 1961; Член Партії "Реформи і порядок"; Керівник групи експертів, ТОВ "Середньоєвропейська агенція"

17. Кармазін Юрій Анатолійович; 1957; Позапартійний; Народний депутат України, Голова Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Верховна Рада України

18. Сандлер Дмитро Михайлович; 1961 Позапартійний; Голова ревізійної комісії, ТОВ "Європродімпекс"

19. Ключковський Юрій Богданович; 1949; Член Народного Руху України; Народний депутат України, Заступник Голови Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, Верховна Рада України

20. Кириленко В’ячеслав Анатолійович; 1968; Член Руху (Українського Народного Руху); Народний депутат України, секретар Комітету з питань соціальної політики та праці, Верховна Рада України

21. Макеєнко Володимир Володимирович; 1965; Член Партії "Солідарність"; Народний депутат України, член Комітету з питань бюджету, Верховна Рада України

22. Мусіяка Віктор Лаврентійович; 1946; Член Політичної партії "Вперед, Україно!"; Завідувач кафедри, Національний університет "Києво-Могилянська Академія"

23. Ярославський Олексій Владленович; 1965; Позапартійний; Заступник Генерального директора, ТОВ НВФ "Техпроект"

24. Капустін Віктор Володимирович; 1958; Позапартійний; Приватний підприємець

25. Галієв Ернест Едуардович; 1972; Позапартійний; Віце-президент, АКІБ "Укрсіббанк"

26. Єхануров Юрій Іванович; 1948; Позапартійний; Уповноважений Президента України з питань адміністративної реформи, Адміністрація Президента України

27. Філенко Володимир Пилипович; 1955; Член Партії "Реформи і порядок"; Народний депутат України, член Комітету з питань правової політики, Верховна Рада України

28. Джемілєв Мустафа; 1943; Позапартійний; Народний депутат України, член Комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, Верховна Рада України

29. Рибачук Олег Борисович; 1958; Позапартійний; Віце-президент, Чорноморський банк торгівлі та розвитку

30. Червоненко Євген Альфредович; 1959; Позапартійний; Почесний Президент, консультант; Концерн "Орлан"

31. Драч Іван Федорович; 1936; Член Руху (Український Народний Рух); екс-Голова, Державний комітет інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України

32. Стретович Володимир Миколайович; 1958; Член Партії Християнсько-народний союз; Професор, Київський національний університет культури і мистецтв

33. Жванія Давид Важаєвич; 1967; Позапартійний; Президент, ЗАТ "Бринкфорд"

34. Зімін Олег Петрович; 1964; Позапартійний; Заступник Генерального директора, ЗАТ "Укрпромінвест"

35. Чорноволенко Олександр Віленович; 1955; Член Народного Руху України; Народний депутат України, член Комітету з питань бюджету, Верховна Рада України

36. Довгий Тарас Олексійович; 1967; Позапартійний; Генеральний директор, ЗАТ "Завод радіоапаратури"

37. Загрева Борис Юхимович; 1963; Позапартійний; Голова представництва в м. Луцьку, ВАТ "Державний експортно-імпортний банк України"

38. Ігнатенко Павло Миколайович; 1973; Позапартійний; Керуючий проектами, ЗАТ "Альфа-Банк"

39. Шандра Володимир Миколайович; 1963; Позапартійний; Голова правління, ВАТ "Славутський руберойдовий завод"

40. Павленко Юрій Олексійович; 1975; Член Молодіжної партії України; Голова, Молодіжна партія України

41. Третьяков Олександр Юрійович; 1970; Член Народного Руху України; Президент, фірма "АТЕК-95"

42. Трофименко Вадим Всеволодович; 1961; Позапартійний; Начальник відділу по випуску та обігу цінних паперів, ТОВ "Арекс"

43. Васюник Іван Васильович; 1959; Член Партії "Реформи і порядок"; Директор, ГО "Інститут реформ"

44. Щербань Володимир Петрович; 1950; Член Ліберальної партії України; Голова, Сумська обласна державна адміністрація

45. Ющенко Петро Андрійович; 1946; Позапартійний; Президент, ТОВ "Слобода"

46. Гурвіц Едуард Йосипович; 1948; Позапартійний; Народний депутат України, член Комітету з питань культури і духовності, Верховна Рада України

47. Черняк Володимир Кирилович; 1941; Член Руху (Український Народний Рух); Народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій, Верховна Рада України

48. Кендзьор Ярослав Михайлович; 1941; Член Народного Руху України; Народний депутат України, член Комітету з питань культури і духовності, Верховна Рада України

49. Скомаровський Володимир Володимирович; 1958; Член Партії "Солідарність"; Генеральний директор, Приватне підприємство-компанія "Владімір"

50. Морозов Олександр Валерійович; 1966; Позапартійний; Голова Спостережної ради, ЗАТ "Європейський страховий альянс"

51. Гринів Ігор Олексійович; 1961; Член Партії "Реформи і порядок"; Виконавчий директор, Український Фонд підтримки реформ

52. Альошин Валерій Борисович; 1957; Член Руху (Український Народний Рух); Народний депутат України, Голова Комітету з питань фінансів та банківської діяльності, Верховна Рада України

53. Омельченко Олександр Олександрович; 1968; Позапартійний Виконавчий директор, Корпорація "Укрреставрація"

54. Костинюк Богдан Іванович; 1958; Член Народного Руху України; Народний депутат України, Секретар Комітету з питань будівництва, транспорту і зв’язку, Верховна Рада України

55. Червоній Василь Михайлович; 1958; Член Руху (Український Народний Рух); Народний депутат України, Член Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією, Верховна Рада України

56. Бартків Василь Павлович; 1967; Член Республіканської Християнської партії; Заступник Голови Правління, ВАТ "Полтаванафтопродукт"

57. Івченко Олексій Григорович; 1963; Член Конгресу Українських Націоналістів; Голова спостережної ради, ДП "Добромиль-Київ"

58. Мовчан Павло Михайлович; 1939; Член Руху (Український Народний Рух); Народний депутат України, Перший заступник Голови Комітету у закордонних справах, Верховна Рада України

59. Буряк Олександр Васильович; 1970; Позапартійний; Голова Правління, АБ "Брокбізнесбанк"

60. Лавринович Олександр Володимирович; 1956; Член Народного Руху України; Державний секретар, Міністерство юстиції України

61. Чубаров Рефат Абдурахманович; 1957; Позапартійний; Народний депутат України, перший заступник Голови Комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, Верховна Рада України

62. Томенко Микола Володимирович; 1964; Член Партії "Реформи і порядок"; Директор, Інститут політики

63. Джоджик Ярослав Іванович; 1960; Член Руху (Український Народний Рух); Народний депутат України, член Комітету з питань фінансів і банківської діяльності, Верховна Рада України

64. Матвійчук Едуард Леонідович; 1963; Член Партії "Солідарність"; Шеф-редактор, газета "Євро-Центр"

65. Косів Михайло Васильович; 1934; Член Партії "Реформи і порядок"; Народний депутат України, член Комітету з питань культури та духовності, Верховна Рада України

66. Римарук Олександр Іванович; 1956; Член Народного Руху України Президент, ТОВ "Самміт-М"

67. Олексіюк Сергій Сергійович; 1959; Член Руху (Український Народний Рух); Головний редактор газети "Волинь", редакція газети "Волинь" (Рівне).

68. Юхновський Ігор Рафаїлович; 1925; Член Руху (Український Народний Рух); Народний депутат України, Голова Комітету з питань науки і освіти, Верховна Рада України

69. Іванчо Іван Васильович; 1946; Позапартійний; Голова, Закарпатська обласна рада

70. Білозір Оксана Володимирівна; 1957; Позапартійна; Завідуюча кафедрою, Київський національний університет культури і мистецтв

Претендентами на проходження є:

71. Томич Іван Федорович; 1958; Позапартійний; Президент, Асоціація фермерів та землевласників України

72. Чечель Микола Йосипович; 1946; Позапартійний; Генеральний директор, ТОВ "Олчен"


Мажоритарники:

Вінницька область, округ 12: переміг Петро Порошенко (висунутий блоком "Наша Україна")
Вінницька область, округ 17: переміг Микола Сокирко ("Наша Україна")

Волинська область, округ 19: переміг Сергій Слабенко ("Наша Україна")
Волинська область, округ 20: переміг Сергій Бондарчук ("Наша Україна")
Волинська область, округ 22: переміг Володимир Бондар ("Наша Україна")

Запорізька область, округ 76: переміг Петро Сабашук ("Наша Україна")

Івано-Франківська область, округ 85: переміг Микола Круць ("Наша Україна")
Івано-Франківська область, округ 86: переміг Ігорь Насалик ("Наша Україна")
Івано-Франківська область, округ 87: переміг Володимир Мойсик ("Наша Україна")
Івано-Франківська область, округ 88: переміг Роман Ткач ("Наша Україна")
Івано-Франківська область, округ 89: переміг Євген Гірник ("Наша Україна")

Київська область, округ 95: переміг Євген Жовтяк ("Наша Україна")
Київська область, округ 97: переміг Юрій Бойко ("Наша Україна")

Львівська область, округ 116: переміг Тарас Чорновіл ("Наша Україна")
Львівська область, округ 117: переміг Павло Качур ("Наша Україна")
Львівська область, округ 118: переміг Тарас Стецьків ("Наша Україна")
Львівська область, округ 119: переміг Олександр Гудима ("Наша Україна")
Львівська область, округ 120: переміг Олег Тягнибок ("Наша Україна")
Львівська область, округ 122: переміг Петро Димінський ("Наша Україна")
Львівська область, округ 123: переміг Володимир Яворівський ("Наша Україна")
Львівська область, округ 125: переміг Петро Олійник ("Наша Україна")
Львівська область, округ 126: переміг Іван Гаврилюк ("Наша Україна")
Львівська область, округ 127: переміг Ігор Осташ ("Наша Україна")

Рівненська область, округ 154: Павло Сулковський ("Наша Україна")
Рівненська область, округ 155: переміг Віталій Цехмістренко ("Наша Україна")

Тернопільська область, округ 164: переміг Олександр Устенко ("Наша Україна")
Тернопільська область, округ 165: переміг Олег Гуменюк ("Наша Україна")
Тернопільська область, округ 166: переміг Іван Стойко ("Наша Україна")
Тернопільська область, округ 167: переміг Ігор Тарасюк ("Наша Україна")
Тернопільська область, округ 168: переміг Михайло Полянчич ("Наша Україна")

Черкаська область, округ 201: переміг Микола Булатецький ("Наша Україна")

Чернівецька область, округ 202: переміг Віктор Король ("Наша Україна")
Чернівецька область, округ 203: переміг Георгій Манчуленко ("Наша Україна")

м.Київ, округ 214: переміг Микола Поліщук ("Наша Україна")
м.Київ, округ 216: переміг Сергій Терьохін ("Наша Україна")
м.Київ, округ 219: переміг Володимир Бондаренко ("Наша Україна")
м.Київ, округ 220: переміг Валерий Асадчев ("Наша Україна")
м.Київ, округ 221: переміг Валерій Лебедівський ("Наша Україна")
м.Київ, округ 223: переміг Борис Безпалий ("Наша Україна")

Загалом: 39 переможців.

Мажоритарники-самовисуванці, які можуть увійти до фракції "Наша Україна":

Житомирська область, округ 69: переміг самовисуванець Віктор Развадовський, якого на своєму з'їзді висувала "Наша Україна"

Закарпатська область, округ 71: переміг самовисуванець Віктор Балога, якого на своєму з'їзді висувала "Наша Україна"
Закарпатська область, округ 73: переміг самовисуванець Олександр Кеменяш, якого підтримувала "Наша Україна"

Київська область, округ 93: переміг самовисуванець Володимир Сивкович, який є заступником голови партії "Вперед, Україно!", що входить до "Нашої України". Напередодні з'їзду блоку Ющенка Сивковича висунув з'їзд "За єдину Україну"

Миколаївська область, округ 128: переміг самовисуванець Віктор Горбачов, якого на своєму з'їзді висувала "Наша Україна"

м.Київ, округ 212: переміг самовисуванець Леонід Черновецький, якого на своєму з'їзді висувала "Наша Україна"
м.Київ, округ 222: переміг самовисуванець Юрій Оробець, якого на своєму з'їзді висувала "Наша Україна"

CУМАРНО 116 ДЕПУТАТІВ.

І ще кілька випадків:

Рівненська область, округ 153: переміг Юрій Ширко, перший заступник начальника держуправління області з питань екології та природних ресурсів, член Українського Народного Руху

Хмельницька область, округ 193: переміг самовисуванець Сергій Буряк, нардеп, член фракції "Єдність". У його окрузі блок Ющенка не виставляв свого кандидата. За списком "Нашої України" до парламенту пройшов його брат Олександр.

Полтавська область, округ 150: переміг самовисуванець Констянтин Жеваго, який у парламенті входив до фракції "Солідарність", яка є учасником міжфракційного об'єднання "Наша Україна"

ЗАГАЛОМ 119 ДЕПУТАТ

Крім цього, очевидно, "Наша Україна" побореться ще за таких парламентаріїв (хоч, якщо чесно, успіх тут сумнівний):

Запорізька область, округ 82: переміг Олег Олексенко ("Наша Україна")
Івано-Франківська область, округ 90: переміг Романа Зварич ( "Наша Україна")
У обох випадках ЦВК визнав вибори недійсними. Оскаржити це рішення можна у Верховному суді.

Одеська область, округ 134: переміг Олексій Козаченко, якого спочатку висунув з'їзд "За єдину Україну!", а потім – "Наша Україна". В документах ЦВК він значиться як висуванець "За єдУ"

Сумарно виходить 122 депутата. Однак цю цифру не можна вважати абсолютно точною.

Читайте також про враження Ющенка від виборів-2002:

Ющенко: Я не бачив більш цинічних виборів
Зараз стільки інтриг плететься, які до цього я не коментував. І зараз не найкращий час, щоб це коментувати. Безумовно, я розумію, що робиться все можливе, щоб демократичні сили були ізольовані. Бо ті сили, які сьогодні представляють владу, розуміють: якщо вони втратять контроль над парламентською більшістю - це переддень їх політичного аутсайдерства.




powered by lun.ua