Піскун: У Азарова своє відомство, у мене – своє

Четвер, 4 липня 2002, 21:51
Новий генеральний прокурор Святослав Піскун вступає на посаду з нечуваним карт-бланшем. Результат у 347 голосів парламентські аксакали називають абсолютним рекордом останніх скликань при вирішенні кадрових питань. Навіть Лазаренко на затвердженні прем'єр-міністром у 1997 році набрав менше. Але ж тоді по Верховній Раді активно ходили стимулятори у формі "конвертів"…

Зараз часи змінилися, і поруч з грошима прийнято "попереджати" про можливі проблеми. Однак, як запевняли в довірливій бесіді депутати-бізнесмени з "Нашої України", у цьому випадку на них жодний тиск не чинився. "А за кого ще голосувати, адже кращих не буде?", - така їх логіка. Підтримав Піскуна народ з усіх груп фракції Ющенка, в тому числі і дехто з найрадикальніших – ПРПістів. Тим самим поставивши під сумнів право називатися опозицією та взявши на себе частину відповідальності за майбутні кроки Піскуна.

Те ж стосується і комуністів. Проте, ці хлопці ще зуміли оцінити щедрість Костянтина Григорішина, який в пошуках нормального життя вирішив налагодити відносини з новим генпрокурором і не скупився для отримання необхідних 226 голосів.

Щоправда, після можна було зустріти депутатів, які хоч і підтримували цю кандидатуру, але отриманий результат вважали занадто високим для нього. Дехто вже готується відчути завищену самооцінку нового генпрокурора.

Піскун, отримавши мандат довіри від депутатів, у кулуарах парламенту не затримувався, обмежившись у розмові з пресою тільки обіцянками піти і помолитися до Свято-Іллінської церкви на Подолі. Невідомо, можливо, вже після цього, але він знову з'явився у Верховній Раді. Близько 14 години на третьому поверсі Піскун провів зустріч з азаровською депутатською групою "Європейський вибір". Остання, можна припускати, скоро поповниться новими народними обранцями.

Тут на Піскуна і натрапили журналісти. Цього разу він зупинився і дещо розповів – на відміну від різких відмов у коментарі протягом всіх останніх днів перед голосуванням.

Отже, новозатверджений парламентом генеральний прокурор обіцяє, що "всі резонансні кримінальні справи, які сьогодні розслідують органи прокуратури, будуть переглянуті". Як заявив Піскун, він вважає необхідним "перегрупування" слідчих груп, які займалися справами підвищеної важливості.

За словами Піскуна, Генпрокуратурі потрібно буде "оновити слідство у припинених справах". Особливо важливим, на його думку, є ухвалення законного рішення щодо резонансних кримінальних справ, які "знаходяться на контролі у президента".

Відповідаючи на питання про напрямки діяльності Генпрокуратури, які вимагають посилення, він назвав нагляд за слідством в органах прокуратури стосовно розгляду кримінальних справ, скоєних працівниками правоохоронних органів, а також питання боротьби з організованою злочинністю.

Ще одна "гаряча" тема – кадрові перестановки. Піскун обіцяє, що "обов'язково буде оздоровлювати" відомство. Чи стосується це заступників Генпрокурора? "А хіба вони не відносяться до кадрів Генпрокуратури?", - запитанням на запитання відповів він.

Аргумент опозиції про те, що з приходом Піскуна відбудеться зрощення двох силових органів, Державної податкової адміністрації і Генеральної прокуратури, сам герой відкидає. "Це могло трапитися тільки у тому випадку, якби Азаров одночасно став і Генпрокурором і головою ДПАУ", - відзначив Піскун.

"У кожного керівника своє відомство, своє коло обов'язків", - сказав він. За словами Піскуна, Генпрокуратура не має наміру проводити "жодних дій" разом з податковою адміністрацією, крім "нагляду за слідством, дізнанням й оперативно-пошуковою діяльністю органів ДПАУ".

Піскун пообіцяв, що нагляд буде проводиться "як належить". Відповідаючи на питання, чи вважає він себе людиною команди Миколи Азарова, Піскун сказав пафосно: "Ми всі з команди українського народу".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua