МВФ не витримав видовища "реформи Кінаха" і поїхав геть

Середа, 7 серпня 2002, 16:49
Міжнародний валютний фонд не виділить Україні черговий транш в рамках Програми розширеного фінансування (EFF), термін дії якої припиняється 3 вересня поточного року. Про це повідомляється в заяві представництва МВФ в Україні, поширеній у середу.

"МВФ більше не має можливості завершити перегляд програми в рамках угоди про механізм розширеного фінансування", - констатується в документі.

Основною причиною такого рішення Фонд називає невирішені проблеми в фіскальній сфері: надмірна кількість податкових пільг, а також заборгованість із відшкодування ПДВ, що "підриває принцип верховенства закону і шкодить конкурентоздатності експорту".

Разом з тим МВФ повідомляє про намір "продовжувати тісну співпрацю з урядом України і найближчим часом чекає на можливість обговорити форми співпраці, які в найбільшій мірі будуть відповідати інтересам України".

Уряд і Нацбанк України планували в 2002 році отримати від МВФ три транші кредиту EFF на загальну суму $550 млн., однак переговори між Києвом і Вашингтоном не увінчалися успіхом. МВФ в останній раз виділяв кошти 25 вересня минулого року - в розмірі SDR290,8 млн.

МВФ у вересні 1998 року відкрив Україні фінансування за програмою EFF загальним обсягом SDR1,92 млрд., з яких отримано SDR1,19 млрд.

***

У середу прем'єр-міністр Анатолій Кінах оприлюднив дані зростання промислового виробництва в Україні в січні-липні поточного року на 6,1% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У липні, як і місяцем раніше, зростання промислового виробництва становило 7,5%.

Як повідомлялося, зростання промислового виробництва за перше півріччя становило 5,8%.

Інтерфакс-Україна

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...