ЮЩЕНКО ПРОГНОЗУЄ ЗВІЛЬНЕННЯ ЩЕРБАНЯ ЗА НЕДОВИКОНАННЯ ПЛАНУ БАНКОВОЇ

Неділя, 9 листопада 2003, 17:04
Віктор Ющенко вважає, що міська влада Сумщини не відпрацювала вимоги Банкової, дозволивши відбутися форуму "Нашої України" в місті.

Так лідер блоку під час прес-конференції в газеті "Панорама" прокоментував події, що відбулися цієї неділі в Сумах.

Віктор Ющенко, коментуючи враження від Форуму демократичних сил на Сумщині, наголосив, що це особливий для нього регіон, адже він тут народився.

"Регіональна еліта сама має дати відповідь, що заважає краю жити за високими соціальними стандартами. На форумі ми намагалися вирішити головну проблему - організувати спілкування з представниками еліт", - наголосив Ющенко, повідомляє прес-служба блоку.

За його словами, антиштаб форуму, який знаходився в облдержадміністрації, працював погано, оскільки не виконав вимоги темника з Києва.

"Місцева влада не виступили проти власної громади, не зірвала форум, як вимагала Банкова, а тому, не виключено, що вже завтра на Сумщині відбудуться кадрові зміни", - підкреслив Ющенко.

Під час прес-конференції Віктор Ющенко сказав, що розмовляв з лідером КПУ Петром Симоненком, який заявив, що позиція сумського міськкому КПУ, де малювали нацистські плакати, немає нічого спільного з політикою партії.

На думку Ющенка, найімовірніше, це було ініціативою міськкому, яка має витоки в місцевій владі.

"Використання нацистської й фашистської символіки є не лише порушенням закону, але і зневагою мільйонів громадян, які воювали з фашизмом, зневагою пам’яті людей, які загинули на війні. Ми чекаємо правової оцінки та офіційної відповіді правоохоронців щодо дій Сумського міськкому КПУ", - зазначив Віктор Ющенко.

Він зазначив, що позиція губернатора області Володимира Щербаня і Ліберальної партії України – не одне і те саме.

"Коли два роки тому у "Нашій Україні" відбувалася дискусія щодо присутності ЛПУ, я був за те, щоб моя рідна Слобожанщина була якнайширше представлена у блоці. До того ж, більше 30 осередків ЛПУ погодилися з виключенням Щербаня із фракції".

Також торкаючись ситуації у Верховній Раді, що сталася після зриву з'їзду "Нашої України" в Донецьку, Ющенко зазначив, що в парламенті кризи немає, оскільки "криза в Україні одна – влади, яка перейшла в опозицію до громадян".

"Конфлікт, який виник у парламенті, формується не в стінах Верховної Ради", - заявив Віктор Ющенко у Сумах.

На переконання Ющенка, якби Банкова не втручалася у парламентські процеси, вже нинішня Верховна Рада утворила би потужну демократичну більшість.

"Але, на жаль, ми не маємо ані справжньої більшості, ані коаліційного уряду", - підкреслив Ющенко.

За його словами, на останні події у парламенті вплинула ситуація в Донецьку, де влада зірвала з’їзд "Нашої України". "Те, що відбулося там 31 жовтня, нагадує події 30-х років у Баварії. Тільки тоді німцям наливали баварське пиво, а донеччан поїли "Сарматом", - зазначив Ющенко.

На прес-конференції Ющенко торкнувся теми стосунків із Росією та назвав найбільш важливими соціальні питання.

Прес-конференція у редакції "Панорама" відбувалася при виключеному світлі, при свічках. Одразу після її закінчення живлення відновилося.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування