БРАТ ВАСИЛЬЄВА СТАВ ДЕПУТАТОМ. КВУ повідомяє про козаків-порушників

Понеділок, 8 березня 2004, 14:54
На виборах до Верховної Ради у 61 окрузі Донецької області переміг голова Державної податкової у Донецькій області Олександр Васильєв.

Про це повідомляється на сайті Центральної виборчої комісії.

Як відомо, до цього депутатом по даному округу був брат Олександра Васильєва Геннадій Васильєв, який восени 2003 був призначений Генеральним прокурором України.

На виборах 7 березня Олександр Васильєв набрав 78,68% голосів виборців. На другому місці – висуванець Компартії Ігор Могилевський (8,57%), на третьому – редактор газети "Остров" Євген Талишев (1,32%), якого підтримували опозиційні сили.

Комітет виборців України за підсумками спостереження заявив, що кампанія по виборах у 61 окрузі "в окремих випадках проходила з порушенням українського законодавства та багато в чому не відповідала міжнародним стандартам демократичних виборів".

"Зокрема, це стосується непропорційного представництва кандидатів у виборчих комісіях, недостатньо вмотивованих відмов претендентам в реєстрації, використання кандидатами службового становища для агітації, порушення принципу рівних можливостей для всіх кандидатів, порушення процедури голосування, закритість процесу підрахунку голосів", – ідеться у звіті КВУ за підсумками виборів.

За оцінками КВУ, лише троє кандидатів – Олександр Васильєв, Ігор Могилевський та Євген Талишев – проводили більш-менш помітну агітаційну кампанію.

Найбільш активною була кампанія Олександра Васильєва. "Однак дуже часто агітація проводилася з порушенням, найбільш поширеним з яких було використання для агітації службового становища, – сказано у звіті КВУ. – Зустрічі відбувалися на підприємствах у робочий час, для агітації були задіяні працівники бюджетної сфери".

"Слід відзначити також нерівний доступ кандидатів до ЗМІ, особливо державних. В переважній більшості друкованих та електронних ЗМІ регіону домінують матеріали про кандидата Васильєва. Це суттєво порушило принцип рівних можливостей для всіх кандидатів", – зазначено у звіті КВУ.

Говорячи про процес голосування, КВУ розповів про випадок присутності на дільницях сторонніх осіб:

"Здебільшого вони представлялися козаками Азово-Чорноморського козацтва, мали вогнепальну зброю або гумові кийки. У деяких з них були посвідчення спостерігачів від кандидатів, але самі вони запевняли, що слідкують за порядком. На дільниці №27 представник козацтва робив спроби перешкодити зайти журналістам на територію дільниці, що є грубим незаконним втручанням у виборчий процес. На інших дільницях сторонні особи представлялися як патрульні "добровільної народної дружини".

Також КВУ зазначив, що на дільницях №161 і №128 (психоневрологічний будинок-інтернат) журналістів невмотивовано не пустили на територію дільниць.

powered by lun.ua