В ІРАКУ З ГРАНАТОМЕТУ ВБИЛИ УКРАЇНСЬКОГО МИРОТВОРЦЯ

Вівторок, 6 квітня 2004, 16:51
В Ель-Куті, під час бою за міст через річку Тигр загинув український військовослужбовець контингенту коаліційних об'єднаних оперативних сил у Іраку.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони.

Як відомо, 6 квітня український контингент, який дислокується у місті Ель-Кут, взяв під контроль мерію міста, телецентр, міст через річку Тигр та інші важливі об'єкти, а також блокував, а потім арештував бойовиків, які намагалися влаштувати вогневі позиції для обстрілу базового табору 6-ої ОМБр Збройних Сил України в Іраку.

У вівторок протягом першої половини дня ситуація залишалася напруженою, але контрольованою підрозділами українського миротворчого контингенту.

Втім, на відміну від попереднього дня, коли демонстрації в Ель-Куті проходили мирно і без застосування зброї, в другій половині дня в місті з'явилися чисельні озброєні групи, які намагалися захопити стратегічно важливі об'єкти.

За міст через річку Тигр, що знаходиться під контролем українських миротворців, розпочався бій, під час якого іракські бойовики пострілом з ручного протитанкового гранатомету підбили український бронетранспортер. Вибухом було поранено шістьох українських військовослужбовців.

Один з них, кулеметник взводу спеціального призначення розвідувальної роти управління 6 ОМБр, рядовий контрактної служби Руслан Андрощук, який отримав тяжке поранення, помер під час евакуації в базовий табір.

П'ятеро інших військовослужбовців, які отримали легкі поранення – рядовий Ігор Чікель, рядовий Михайло Петришинець, старший лейтенант Олександр Корольчук, капітан Олексій Свідерській, майор Сергій Карлаш – зараз перебувають в медичному пункті базового табору українського контингенту, де їм вже надано кваліфіковану медичну допомогу.

За станом їх здоров'я, який оцінюється як стабільний, постійно спостерігають військові лікарі. За їх оцінкою, легкопоранені військовослужбовці вже через декілька днів зможуть без обмежень виконувати свої службові обов'язки.

Керівництво Міністерства оборони України висловило співчуття рідним та близьким загиблого Руслана Андрощука.

Читайте також:

Українські миротворці в Ель-Куті взяли під контроль міст, телецентр та мерію

Українських миротворців не виганяли з Ель-Кута – їх там люблять

Шиїти вигнали українських миротворців з Ель-Кута


Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.