Марчук сказав НАТО: "Можете на нас розраховувати"

Понеділок, 7 червня 2004, 19:54
Після підписання Меморандуму між Україною і НАТО щодо взаєморозуміння з питань стратегічних авіаперевезень Україна взяла на себе зобов'язання щодо здійснення передислокування військового персоналу та військової техніки країн - членів НАТО повітряним шляхом, у тому числі на випадок несподіваного варіанта.

Так сьогодні прокоментував підписаний у Варшаві Меморандум між Україною і НАТО міністр оборони України Євген Марчук.

Він також сказав, що Меморандум він підписував не від Міністерства оборони, а за дорученням Кабінету Міністрів України. Коментуючи значення документа, Марчук зазначив, що таким чином "на рівні держави ми сказали НАТО, що виможете на нас розраховувати".

Марчук також сказав, що підписання Меморандуму не є несподіванкою, оскільки Україна вже має репутацію надійного партнера серед країн Альянсу щодо здійснення стратегічних військових авіаперевезень. Тепер, як сказав Марчук, це закріплено у правовому відношенні й на рівні інших країн НАТО.

Таким чином, надалі, якщо від НАТО надійде відповідна пропозиція (здійснення авіаперевезнь), сторони домовлятимуться про конкретні умови. Водночас він наголосив, що підписаний сьогодні у Варшаві меморандум не означатиме, що для українських фірм створені якісь ексклюзивні умови, оскільки все відповідно до міжнародного законодавства визначатиме тендер.

УНІАНpowered by lun.ua