Кучма і Путін у Москві вивчають, на яку конячку поставити

Субота, 3 липня 2004, 13:51
Президент України Леонід Кучма разом з іншими главами держав-учасниць СНД відвідує в суботу московський іподром, де проходять змагання з кінного спорту на приз президента Росії.

Як повідомляє прес-служба українського президента, у рамках заходу очікується неформальне спілкування лідерів країн СНД. Після цього президенти відбудуть у клуб "Прадар", де відбудеться церемонія нагородження переможців змагань.

Потім, як очікується, глави країн Співдружності відбудуть у державну резиденцію "Волінське", де відбудеться їхня неформальна зустріч.

Кучму в поїздці в Москву супроводжують перший віце-прем'єр України Микола Азаров і голова президентської адміністрації Віктор Медведчук.

Як повідомляє кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", у змаганнях на приз президента Росії бере участь також кінь українського власника на прізвисько Нові Базар - сірий жеребець, місце народження - Франція.

У Кремлі розраховують, що такого роду свята за участю глав держав СНД, а також губернаторів стануть традиційними. "Змагатися конями й жокеями набагато краще, ніж змагатися ракетами або ділити республіки", - пожартував співрозмовник агентства в Кремлі.

Він сказав, що забіги проходитимуть в п'ять етапів і завершаться змаганням на приз президента РФ. За його словами, "ставки в суботніх забігах будуть цілком можливі".

У кожнім заїзді буде брати участь команда жокеїв від російських регіонів, а також із країн СНД. У забігах змагатимуться чистокровні англійські верхові коні, і окремо відбудеться заїзд арабських скакунів. "Глава держави не буде виставляти свого коня", - повідомило джерело у Кремлі.

Поки президенти десяти країн СНД зібралися на Центральному московському іподромі для того, щоб спостерігати за проведенням перших "Скачок на приз президента Росії".

На цей суботній світський захід не змогли приїхати лише президент Туркменістану Сапармурат Ніязов і Білорусії - Олександр Лукашенко, інші лідери, деякі з яких приїхали з дружинами, прибули на іподром.

На забіги запрошені також глави суб'єктів Російської Федерації, що напередодні брали участь у засіданні Держради РФ. Присутні також голова уряду РФ Михайло Фрадков, керівництво адміністрації президента і дехто з федеральних міністрів.

До початку скачок президенти й губернатори зібралися на спеціальній гостьовій трибуні. Глави держав, суб'єктів Федерації і федеральних міністерств мали можливість для неформального спілкування.

З початком скачок вони матимуть нагоду подивитися кілька заїздів, головним з яких обіцяє стати п'ятий, у якому будуть брати участь коні від трьох років і старші чистокровної англійської породи. Призовий фонд заїзду на 200 метрів складає 3 млн. рублів. У ньому беруть участь 12 коней.

Урочистий початок скачкам дав директор Московського іподрому, який вітав глав держав і їх дружин. Перед лідерами парадом пройшли кінні гвардійці президентського полку.

Президенти 10 країн СНД, а також інші запрошені знаходяться на спеціальній гостьовій трибуні.

Володимир Путін із дружиною зайняли центральний столик на трибуні. Разом з ними за стіл сіли президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв і президент України Леонід Кучма. Усі троє лідерів з великим зацікавленням вивчали програму заїздів і з'ясовували в експертів деталі щодо учасників забігів, повідомляє РІА.

За сусіднім столиком прем'єр-міністр РФ Михайло Фрадков розмовляв із президентом Вірменії Робертом Кочаряном і президентом Таджикистану Емомалі Рахмоновим.

Столик з іншої сторони від глави російської держави зайняли президент Киргизії Аскар Акаєв і президент Грузії Михайло Саакашвілі з дружиною.

Гостям були представлені учасники першої скачки, якій і був даний старт. На іподромі майорять прапори держав СНД.


powered by lun.ua