Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

США РОЗЧАРОВАНІ ВИБОРАМИ В УКРАЇНІ. САНКЦІІЇ БУДУТЬ ПІСЛЯ 2-ГО ТУРУ

Вівторок, 2 листопада 2004, 09:29
США висловили розчарування з приводу порушень, зафiксованих на президентських виборах в Україні 31 жовтня 2004 року.

На брифінгу для преси у Вашингтоні представник Держдепартаменту Адам Ерелi заявив, що вибори президента є найважливішою подією в Україні з часу проголошення незалежності у 1991-му році.

"Сполучені Штати погоджуються зі спостерігачами ОБСЄ: виборча кампанія і голосування в Україні не відповідали міжнародним стандартам", - заявив Ерелi

"Ми розчаровані цим, і ми поділяємо оцінку ОБСЄ, яка назвала ці вибори - цитую "кроком назад", у порівнянні з (парламентськими) виборами 2002-го року", - додав він.

"Зокрема, ми хотіли би підкреслити, що серйозними порушеннями позначилася як (виборча) кампанія, так і сам день виборів, хоч дуже підбадьорює висока явка виборців та стан розвитку громадянського суспільства в Україні".

Втім, адміністрація Буша каже, що перегляд вiдносин з Києвом, якщо такий крок вважатиметься необхiдним, не вiдбудеться ранiше другого раунду президентських виборів.

Вашингтон, як і ОБСЄ, вважають, що Україна має ще один шанс провести вільні і чесні вибори під час другого раунду 21-го листопада.

За словами Ерелi, американські офіційні представники бачать другий раунд президентських виборів як нагоду для України продемонструвати свою відданість демократичним принципам.

Сполучені Штати закликають українську владу дозволити виборцям вільно зробити свій вибір i ретельно дотримуватися міжнародно визнаних стандартів при підрахунку голосів, зазначив Ерелi.

Представник Держдепартаменту також зауважив, що Сполучені Штати не чинять тиску на Україну, а лише нагадують Києву про виборчі стандарти, які він сам зобов’язався виконувати.

Голос Америки


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування