ЛИТВИН ПОПЕРЕДИВ ЮЩЕНКА, щоб не йшов дорогою Кучми. Сам Литвин в архівах "чує голоси"

4 перегляди
Четвер, 3 березня 2005, 17:08
Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає помилкою рішення нової влади розділити всі посади серед "Нашої України", БЮТ і Соцпартії.

"Помилкою було розділити всі посади на три сили", - сказав Литвин журналістам.

"А що тоді робити з Конституцією, яка говорить, що у нас немає обмеження за партійною ознакою!?", - додав Литвин. Також, за його словами, таким чином утискаються непартійні.

Водночас Литвин може знайти пояснення, чому зроблено розподіл на три сили. "У нас була надзвичайно складна виборча кампанія, великі пристрасті – і це перенесено у політичну роботу".

"Але потрібно будувати країну, а не вибудовувати адміністративний ресурс на наступні парламентські вибори!", - додав Литвин. Він зазначив, що тільки так "може бути пояснено" низку призначень.

"І я при цьому не кажу про рівень нових кадрів!", - сказав Литвин.

Литвин застеріг, що "попередній президент Леонід Данилович Кучма витворив своїми руками опозицію", звільняючи урядовців з посад.

"Не хотів би, щоб руками Ющенка була вибудувана опозиція, ешелована по вертикалі і горизонталі! Так, треба заміняти кадри! Але кожному треба сказати, чому його міняють, а не пояснювати це просто тим, що ця людина була при старій владі".

Литвин навів приклад, що нещодавно було звільнено "голову району, який дав найвищий врожай зернових – людина живе цим, у нього немає ні сім'ї, нічого..."

"Питаю: чому? Мені відповідають: "Ну, така тенденція, нехай пересидить...".

Говорячи про інші помилки влади, Литвин торкнувся теми реприватизації.

"Коли говорять, що час закликати олігархів до порядку – але розширення цієї теми відлякує інвесторів! Треба поменше популізму, ми не на барикадах... Треба менше говорити, а просто прийняти рішення, які потрібно".

Також Литвин зазначив, що партійні регіональні осередки учасників виборів на боці Ющенка починають втручатися у діяльність органів влади.

"Не можна під тиском організованих груп приймати кадрові рішення!", - сказав Литвин.

Спікер закликав "опонентів робити союзниками". "Бо той, хто вміє красти, знає як стерегти. Опонент буде найкращим союзником, бо йому уже нема чого втрачати".

Все це Литвин заявив, представляючи журналістам CD-ROM диск "Володимир Литвин: Україна-2004: Події, документи, факти".

За словами Литвина, там зібрано понад 3200 сторінок тексту рішень органів влади, а також стенограм всіх важливих подій під час виборів і помаранчевої революції.

Там навіть є перелік телефонних розмов, які Литвин провів під час цих подій.

Як зізнався сам Литвин, "я знаю, як включати комп'ютер, але не знаю, як користуватися".

Литвин сказав, що цей диск буде цікавий історикам. Сам він, коли працював у архівах з документами, "відчував подих епохи". "Коли працював у архівах, то відчував навіть голос людини, про яку читав", - зізнався спікер.

"Українська правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua