Білорусія ображається на Україну й боїться за її положення

Понеділок, 2 травня 2005, 12:50
Білорусію непокоїть, що Україна вибірково ставиться до підписання угод у рамках Єдиного Економічного Простору (ЄЕП) з Білорусією, Казахстаном і Росією.

Про це в інтерв'ю "Інтерфаксу" заявив заступник глави білоруського зовнішньополітичного відомства Олександр Міхневич.

"У новому форматі, з урахуванням нового керівництва України, було тільки одне засідання. Нас трохи непокоїть, що Україна в обсязі угод називає ті, які її цікавлять, і ігнорує ті, які її не цікавлять, у тому числі принципові документи, які підписала й схвалила", - заявив дипломат.

За його словами, 13 травня в Астані пройде нове засідання Групи високого рівня, на якому будуть конкретизовані підходи країн.

"У рамках ЄЕП є 92 угоди. У Москві зараз сидять експерти, вивіряють кожен рядок, кожну фразу. Фактично погоджують остаточний варіант, який треба буде парафувати, вносити в парламент", - відзначив представник МЗС.

При цьому дипломат підкреслив, що "право України йти пізніше". "Просто вона (Україна) не буде користуватися всіма благами й всіма пільгами ЄЕП. Гальмування України негативно позначиться на положенні самої України", - переконаний Міхневич.

***

Проект концепції формування спільного електроенергетичного ринку держав СНД буде розглянутий 23 травня в Москві на черговому засіданні Економічної ради Співдружності.

Про це повідомили "Інтерфаксу" у понеділок у Виконавчому комітеті СНД в Мінську.

Там відзначили, що формування спільного ринку в цій галузі буде сприяти "росту обсягу торгівлі електроенергією, підвищить надійність електропостачання, зблизить процеси реформування електроенергетичної сфери в державах Співдружності".

Читайте також:

Терьохін попередив Москву, що вони можуть не встигнути

Україна збирається поховати СНД?

Лукашенко через образу на Ющенка й Буша не відпускає українців
powered by lun.ua