Ющенко проти "гільйотини". Луценко буде йому звітувати про розшук дітей

2 перегляди
Четвер, 9 червня 2005, 16:22
Президент Віктор Ющенко запропонував Міністерству внутрішніх справ розробити механізм ефективного реагування на факти безвісного зникнення дітей.

Про це він сказав у четвер під час круглого столу "Реформування системи захисту прав дитини в Україні", що проходить у Києві, повідомляє прес-служба президента.

"МВС слід взяти під особливий контроль провадження справ з розшуку дітей", – наголосив Ющенко.

Він також висловився за доцільність введення в 2005 та, можливо, в 2006 роках системи щомісячного письмового звітування МВС президентові України за результатами роботи в цьому напрямку.

Ющенко також виступає за негайну зміну підходів до питання позбавлення батьківських прав. Відповідне доручення він дав Кабінету міністрів.

За словами Ющенка, існуючу нині процедуру позбавлення батьківських прав можна назвати "справжньою гільйотиною". Президент висловив переконання, що батькам слід обов’язково дати можливість повернути дитину, адже, "якими б вони не були, батьки завжди для неї будуть існувати".

Ющенко також наголосив на необхідності вдосконалення механізмів усиновлення. Він зауважив, що за останні 10 років кількість усиновлених дітей зменшилася на 40 відсотків.
"Проблема в тому, що люди не впевнені в завтрашньому дні. Тому держава повинна обов’язково їх підтримати", – сказав він.

Ющенко зобов’язав Кабінет міністрів забезпечити необхідні соціальні гарантії для батьків-вихователів у прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу. Глава держави повідомив, що програма боротьби з безпритульністю буде пріоритетом при формуванні бюджету на 2006 рік.

"Держава робитиме все можливе для відновлення сімейних цінностей", – пообіцяв Ющенко. Він зауважив, що "збільшення допомоги при народженні дитини до 8,5 тисяч гривень – це лише перший внесок держави у вирішення проблеми підтримки матерів і новонароджених".


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua