АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗВІЛЬНИВ КОЛЕСНИКОВА З-ПІД ВАРТИ

Вівторок, 2 серпня 2005, 15:40

Суддя апеляційного суду Києва Ірина Сілкова винесла рішення про звільнення з-під варти голови Донецької облради Бориса Колесникова й зміни запобіжного заходу на підписку про невиїзд.

Відповідну постанову суддя зачитала у вівторок, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У постанові сказано, що суд не знайшов достатніх підстав для продовження терміну утримання Колесникова під вартою, а доводи генпрокуратури, яка просила продовжити термін арешту до 6 січня 2006 року, вважає непереконливими.

За словами судді, жодних пояснень сторона обвинувачення до своєї вимоги не дала. Крім того, суд врахував стан здоров'я Колесникова, його постійне місце проживання, а також те, що Колесников не ухиляється від слідства.

У свою чергу Борис Колесников на суді заявив, що обвинувачення, висунуті проти нього, слабкі. А за час проведення слідства, по його "справі" було допитано 850 осіб, і жоден не дав негативної характеристики його діяльності.

"Абсурдно виглядає в поданні Генеральної прокуратури наступна фраза про необхідність проведення нового слідства й пред'явлення остаточного обвинувачення, тобто, Генеральна прокуратура вже заздалегідь мене вважає винним", - відзначив Колесников.

Суд на засіданні у вівторок розглядав подання Генпрокуратури про продовження терміну утримання під вартою Колесникова до 9 місяців, починаючи із квітня. У поданні Генпрокуратури вказувалася необхідність арешту Колесникова із врахуванням інкримінованих йому тяжких злочинів.

Станом на 12:30 близько 50 прихильників Партії регіонів, ПСПУ й партії "Держава" вітали рішення суду голосними криками.

Колесников був затриманий 6 квітня за обвинуваченням у вимаганні передачі чужого майна з погрозою вбивства. Справа стосується акцій донецького торгового центру "Білий лебідь".

Колишній директор торгового центру "Білий лебідь" Борис Пенчук стверджує, що він і його родина були змушені продати за безцінь акції центру під загрозою смерті.

Раніше адвокат Колесникова Федур і депутат Раїса Богатирьова оприлюднили рахунки родини Пенчуків, на яких, нібито, були знайдені ті гроші, які Колесников чесно заплатив за куплені ним акції торгового центру.

Генпрокуратура порушила кримінальну справу щодо Богатирьової й Федура за розголошення конфіденційної інформації.

На прес-конференції 1 серпня юридичний консультант Ричард Хайбі, який також представляє інтереси Колесникова, заявив, що якщо Колесников не буде звільнений, вони будуть звертатися до Європейського суду з прав людини.powered by lun.ua