Міністр Януковича скаржиться, що його кидають на революційну сковорідку

П'ятниця, 5 серпня 2005, 11:39

Колишній міністр Кабміну Анатолій Толстоухов, проти якого порушено кримінальну справу, заявляє, що нинішня влада намагається звести з ним рахунки і нейтралізувати його перед наступними виборами.

Про це він розповів в інтерв'ю газети "Комерсант", опублікованому в п'ятницю.

Толстоухов впевнений, що Генпрокуратура, яка повідомила про завершення досудового слідства у справі про втручання у діяльність "Урядового кур'єра", просто "виконує замовлення".

"Я думаю, що, як і раніше, замовлення йде з Банкової, і пов'язано це з майбутніми виборами", – заявив Толстоухов.

"Я впевнений, що їм треба когось скалічити і кинути на розпечену сковороду революції", – додав він.

За його словами, "неугодними" новій владі, крім нього і колишнього віце-прем’єра Табачника, є також екс-прем'єр Віктор Янукович, екс-глава Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов і нинішній голова Луганської облради Вадим Тихонов.

Толстоухов заперечує, що він перевищив владні повноваження, підписавши до друку газету "Урядовый кур'єр".

"Я поставив запитання редактору, як ви керуєтеся тим, що вам прес-служби пишуть? Є закон, треба закон виконувати, ви урядова газета! Ну а оскільки редактор просив, щоб наша думка була не на словах, ми з Табачником розписалися на цих сторінках, залишивши свою думку в такому вигляді. Але в жодному разі не було ніяких наказів, директив або розпоряджень", – запевнює Толстоухов.

Також він відзначив, що розслідування проходило з порушенням процедурних норм – їх з Табачником жодного разу не викликали для дачі показів.

Як пише "Комерсант", Генпрокуратура так і не змогла передати матеріали справи для ознайомлення ні Толстоухову, ні Табачнику.

При цьому Толстоухов готовий до суду. "Через якийсь час, коли ми почнемо читати справу і будемо в суді доводити свою правоту, ми будемо доводити, що в нас не Генеральна прокуратура, а головне політичне управління Майдану", – сказав він.

Також колишній міністр планує розіслати у ЗМІ низку матеріалів, які, за його словами, мають пролити світло на те, як велося слідство і що насправді відбувалося у справі газети "Урядовий кур'єр".

Раніше повідомлялося, що Генпрокуратура закінчила слідство і направляє до суду матеріали в кримінальній справі проти Табачника і Толстоухова, які притягнуті до кримінальної відповідальності за те, що 25 листопада 2004 року, перевищуючи свої владні і службові повноваження, підписали до друку верстку газети "Урядовий кур'єр" за № 226 від 26 листопада 2004 року, у якій оголошувалося рішення ЦВК про визнання Віктора Януковича президентом.


"Українська правда"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!