Нацбанк просить не спекулювати на Тимошенко

П'ятниця, 9 вересня 2005, 18:47

Національний банк закликає населення утриматися від купівлі іноземної валюти за завищеним курсом, установленим банками 8-9 вересня після повідомлення про відставку Кабінету міністрів.

Про це сказано в повідомленні НБУ, повідомляють Українські новини.

"Розміщення національної валюти на рахунках у банківських установах є більш ефективним порівняно із вкладенням коштів у готівкову іноземну валюту, що дає можливість уникнути втрат від коливань курсів на готівковому валютному ринку", - сказано в повідомленні.

НБУ оцінює дії банків, що завищують обмінний курс, як додаткове нагнітання напруги в суспільстві, й характеризує такі кроки як "розгнуздану спекуляцію".

Нацбанк підкреслює, що жодних економічних причин для різких курсових коливань немає.

"Національний банк звертає увагу громадян на стабільність на міжбанківському валютному ринку й інформує про збереження стійкої тенденції перевищення пропозиції валюти над попитом на неї", - сказано в повідомленні.

НБУ зобов'язав керівників банків проводити зважену цінову політику на валютному ринку.

Як повідомлялося, 8-9 вересня після повідомлення про відставку Кабміну Юлії Тимошенко курс готівкового долара в регіонах зріс до 5,10-5,15 UAH/USD, у Києві - до 5,02-5,25 UAH/USD.

Банкіри оцінюють ріст, що спостерігається, курсу долара як спекуляції на настроях населення й рекомендують не вживати різких кроків з купівлі/продажу валюти до стабілізації політичної ситуації.
powered by lun.ua