Ющенко збільшить Київ у півтора рази й посадить калину

2 перегляди
Субота, 8 жовтня 2005, 14:27

У результаті реалізації нової концепції розвитку й градобудівництва Київ одержить додаткові 20 млн. кв. метрів житла.

Про це заявив президент Віктор Ющенко після огляду презентації концептуальних проектів забудови Києва, що пройшла в суботу в Києві.

"Київ має близько 50 млн. кв. метрів (жилої площі). Якщо взяти й підсумувати в цьому контексті всі нові проекти, ці проекти дають ще одну третину Києва. На 20 із зайвим млн. кв. метрів збільшиться житловий масив Києва", - сказав президент.

За його словами, значна частина основних нових територій з'явиться за рахунок близько 7 тис. га промислових територій, що звільнилися, таких як завод "Арсенал", 5 тис. га - за рахунок ревізії раціонального використання площі, що сьогодні перебуває в підзвітності Міністерства оборони.

Ющенко також повідомив, що в Києві найближчим часом буде реалізований проект пам'ятника жертвам голодомору 1932-1933 років, у рамках якого буде посаджений калиновий гай на схилах Дніпра.

"Ми розглядали кілька проектів, які ми у вівторок через процедуру створення громадських рад почнемо реалізовувати", - заявив Ющенко.

За його словами, перша частина проекту почнеться з того, що вже в листопаді на схилах Дніпра, які прилягають до парку Слави, буде посаджений калиновий гай.

"Планується посадити від кожного села, що потерпів від голодомору 32-33 років, калину й зробити калиновий гай", - сказав Ющенко.

"Мова йде про 8-10 тисячі калин на схилах Дніпра, які будуть повернені на схід... Це буде якоюсь мірою візитна картка Києва, а також глибока повага історії наших предків", - додав президент.

Він також відзначив, що найближчим часом у Києві буде створений парк української історії від Трипілля до сьогоднішнього дня.

Ющенко заявив, що в майбутній вівторок, 11 жовтня, будуть сформовані громадські ради, які почнуть дискусію й експертний аналіз проекту забудови київської набережної від моста Патона до масиву Корчувате-2 (мікрорайон Нижня Теличка).

За словами президента, у рамках забудови території від моста Патона по правому березі до Корчуватого-2 пропонується будівництво декількох мікрорайонів, на базі яких "зроблена концепція виходу до Дніпра".

За словами Ющенка, по всіх цих проектах буде проведений міжнародний конкурс. "Мова йде про десятки мільярдів доларів інвестицій, які ми плануємо на найближчі 5 років по розвитку цієї території", - відзначив Ющенко.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"



powered by lun.ua