СДПУ(о) підтримало генпрокурора, бо Ющенко послухався Кравчука. Потебеньку подобається його чуйність

Четвер, 3 листопада 2005, 11:15

Фракції СДПУ(о) та Партії регіонів підтримали кандидатуру Олександра Медведька на посаду генпрокурора, бо він обіцяв не займатись політичними репресіями.

"Він пообіцяв політикою не займатися, а тільки слухатися закону", - сказав журналістам лідер фракції СДПУ(о) Леонід Кравчук.

За його словами, якби президент Ющенко запропонував когось з політиків, то "есдеки голосували б проти".

"Я казав Віктору Андрійовичу, що і я, і ви, і Кучма робимо помилки – коли призначаємо на посади депутатів, а вони продовжують у владі займатися політикою", - сказав Кравчук.

Він додав, що перед голосуванням за кандидатуру Медведька, уважно прочитав його біографію, поспілкувався з людьми, які його знають, і зробив висновки.

Водночас представник Партії регіонів Віталій Хомутинник розповів, що Медведько на зустрічі з фракцією "сказав, що не буде займатися політичними репресіями".

"Головне, щоб не чіпали лікарів, вчителів – людей, які були на дільницях під час минулих виборів. Медведько погодився і сказав, що все буде в рамках закону і без політичних переслідувань", - сказав Хомутинник.

Задоволений призначенням Медведька колишній генпрокурор, а нині депутат Михайло Потебенько.

"Я його знаю як професіонала, він володіє людськими якостями. Прокурор, в першу чергу, повинен бути чуйним до людей. Є такі, які рублять з плеча і не усвідомлюють, що за ними стоять людські долі. Але Медведько - не такий", - сказав Потебенько.

На питання щодо розслідування справи Гонгадзе, Потебенько порадив новому генпрокурору віддати це його колишньому заступнику Олексію Баганцю.

Українська правда