Україна зробила Росії цікаву пропозицію, а та знову надулася

15 грудня 2005, 15:28

Українська сторона на переговорах з "Газпромом" обговорює можливість створення спільного україно-російського підприємства для постачань російського газу в Україну.

Про це повідомив міністр палива й енергетики України Іван Плачков на прес-конференції в четвер.

При цьому Плачков відзначив, що українська сторона пропонує створення СП на паритетних умовах. "У такий спосіб йде лібералізація ринку України і диверсифікованість постачань газу", - відзначив він.

Реклама:

Також зараз обговорюються питання транспортування російського газу в Європу по території України, транспортування туркменського газу в Україну по території Росії, умови закупівель газу для покриття балансу в Україні.

За словами Плачкова, українська сторона запропонувала поетапний перехід на нові взаємини з Росією в газовому питанні. Почати передбачається з 2006 року, а до 2010 року перейти на новий формат взаємин.

Міністр також повідомив, що в російсько-українських переговорах по газовому питанню фігурує ціна $160 за тисячу кубометрів газу. Однак там називається і ціна за транзит російського газу в Європу по території України, що відрізняється від нинішньої.

РЕКЛАМА:

За словами Плачкова, нова ціна за транзит російського газу компенсує підвищення вартості газу для України.

Плачков також сказав, що Україна не вивчає можливість передачі існуючої газотранспортної системи в управління російсько-українського Міжнародного консорціуму.

"На сьогоднішній день ми цю пропозицію не розглядаємо", - сказав він.

Плачков також повідомив, що на наступних зборах учасників ГТС, запланованих на перший квартал 2006 року, буде розглядатися можливість будівництва в рамках консорціуму інших нових газопроводів на території України і Росії.

***
У той же час "Газпром" вважає нецікавим пропозицію про спільну реалізацію російського газу в Україні, заявив Агентству газової інформації офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"Така пропозиція "Газпромом" не розглядається, тому що це непорівнянні за масштабами питання - перехід на ринкові принципи і спільний продаж газу українським споживачам", - сказав Купріянов.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: