Кондоліза Райс слухала пісні з Майдану і вирішила підтримати вступ України в НАТО і ЄС

12 переглядів
0
Середа, 7 грудня 2005, 12:05

Держсекретар США Кондоліза Райс підтримує вступ України до НАТО, Європейського союзу та Світової організації торгівлі.

"Якщо Україна вирішить, що ваше майбутнє в НАТО, Америка допоможе це зробити", - cказала Райс під час виступу перед студентами в університеті ім. Шевченка в Києві.

"Коли Україна буде готова, двері НАТО будуть відкриті перед вами", - заявила вона і наголосила, що всі члени НАТО мають міцну демократію та борються з корупцією. За її словами, саме це країни НАТО очікують і від України.

Райс також пообіцяла допомогу США на "втілення політичних і економічних реформ в Україні, щоб досягнути членство в ЄС і СОТ".

"Ми дуже хочемо, щоб Україна була членом СОТ, і наполегливо працюємо в цьому напрямку", - сказала Райс.

Вона додала, що українська та американська сторони мають провести "технічні зустрічі", а Україна – внести зміни до законодавства відповідно до вимог СОТ.

Райс також сказала, що Україна служить "якорем демократичної стабільності в Європі та Євразії". Вона додала, що події в Україні справили вплив на інші країни, де люди "мовчки терпіли і побоювалися заговорити".

"Через веб-логи в інтернеті, через веб-сторінки, через фотографії, через картинки і пісні, які ми бачили по сателітному телебаченню – голос України пролунав у таких державах як Ливан, Палестина, Киргизстан та Ірак. І вони надихнули тих громадян почати свої власні трансформації".

"Україна стоїть в авангарді кампанії реформ, які прокотилися сучасними кордонами свободи, від Кавказу до Близького Сходу", - додала вона.

На питання студентів, чи сильно відстала Україна у розвитку від США, Райс розповіла, що не слід "орієнтуватись на фіксовані стандарти".

"Україні краще подбати про політику, яка сприяла б економічному росту. І якщо ви їх запровадите, то самі здивуєтеся, як будете розвиватися в економічному плані".

Райс також наголосила, що економіка має спиратися на зовнішню торгівлю, і цьому має сприяти членство в СОТ.

"Українська правда"

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
Усі коментарі