Західні газети вирішили, що "помаранчеві" суперечки завели Україну в кризу

22 травня 2006, 11:07

Суперечки в помаранчевому таборі щодо кадрових питань в майбутньому уряді завели Україну в економічну кризу.

Про це пишуть швейцарська газета "Neue Zürcher Zeitung" та німецька "Handelsblatt" у своїх статтях, переклад яких наводить радіо Німецька хвиля.

"Помаранчеві розрізнені, як ніколи. Від часу парламентських виборів фракції помаранчевого табору сперечаються щодо конфігурації майбутньої коаліції, головним чином у питанні розподілу посад. При цьому йдеться виключно про кадрові питання і більше ні про що", - пише газета.

Реклама:

"Скидається на те, що окремі політики з оточення президента ніяк не можуть змиритися з вимогою блоку Юлії Тимошенко і погодитися на її призначення прем’єр-міністром", - додає видання.

"У створенні коаліції "Наша Україна" справляє цілком розгублене враження через те, що претензії Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра є обґрунтованими. Блок Тимошенко є найсильнішим політичним об’єднанням у помаранчевому таборі", - наголошується в статті.

В той же час, автор статті зазначає, що" часом зухвалий апаратник Юрій Єхануров веде нині урядові справи так, ніби це "Наша Україна" виграла вибори".

РЕКЛАМА:

"Це затягування може мати для України лише неприємні наслідки. Адже країна політично паралізована не лише з часу виборів, а, грубо кажучи, з часу приходу до влади помаранчевої коаліції", - пише швейцарська газета і наголошує, що нині україні терміново потрібно рішуче продовження політики реформ.

В той же час німецьке видання зазначає, що "тривалий конфлікт реформаторських сил занурив Україну в економічну депресію". "Причиною кризи є суперечки навколо формування нового уряду, котрі точаться з часу парламентських виборів наприкінці березня", - пише газета.

Видання з посиланням на координатора Німецької групи радників з питань економічних реформ в Україні Ларса Гандріха зазначає, що "нестабільність завела країну в економічну кризу".

"Якщо новий уряд не візьме негайно ситуацію під контроль, Україна може досить швидко перетворитися на кризовий регіон", - цитує експерта газета.

Далі видання звертає увагу на негативні наслідки нещодавніх заяв голови Фонду держмайна про ймовірний повторний продаж "Криворіжсталі":

"Семенюк, котру дипломати називають "некерованою самонавідною ракетою", нещодавно пригрозила найбільшому у світі металургійному концернові "Міттал Стіл" реприватизацією його українського підприємства", - пише газета.

Видання зазначає, що поновлення дебатів щодо реприватизації може стати "отрутою" для української кон’юнктури.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: