Україна відвоювала в російського флоту тільки таблички

П'ятниця, 5 травня 2006, 16:41

Перший заступник міністра закордонних справ України Володимир Огризко відзначає небажання російської сторони прискорити процес вирішення питань базування Чорноморського флоту РФ у Криму.

Про це він повідомив у п'ятницю на прес-конференції, присвяченій підсумкам другого засідання підкомісії "Україна-Росія", що пройшло у четвер у Москві.

"Учора ми обговорили кілька десятків питань, однак у мене склалося враження, що бажання процес прискорити в російської сторони відсутнє", - сказав Огризко.

Він назвав останні два місяці нерезультативними в плані просування процесу "по суті" і особливо відзначив затягування процесу проведення інвентаризації об'єктів Чорноморського флоту, що базуються в Криму.

Стосовно питання об'єктів навігації, що знаходяться в користуванні російських військовослужбовців, представник України сказав: "Ми чітко пояснили російським колегам, що вони - власність України".

У той же час, на думку Огризка, існують деякі "незначні просування" у плані вирішення питань перебування російського флоту на території України.

"Ви вже не побачите табличок з написами "Територія Російської Федерації", "Прокуратура Росії" і тому подібних", - сказав він.

Однак, за словами Огризка, говорити про прийняття якихось конкретних рішень підкомісією можна говорити тільки після інвентаризації, що, на думку першого заступника міністра, можна провести за півтора місяці.

Наступне засідання підкомісії, як відзначив Огризко, планується провести в липні-серпні поточного року в Севастополі.

У той же час, міністр юстиції Сергій Головатий у п'ятницю на прес-конференції заявив, що договори, на підставі яких ЧФ РФ перебуває на території України, були у свій час укладені з порушеннями Конституції України.

"У свій час ці договори були укладені з порушенням Конституції", - сказав міністр і додав, що тоді він був єдиним членом уряду, який дав негативний висновок щодо цих договорів.

Головатий відзначив, що це питання регулюється двостороннім договором, термін дії якого рано чи пізно мине. "І тому можна відмовлятися до того часу, поки договір не втратить свою силу", - сказав він.

"Інтерфакс-Україна", Лігаpowered by lun.ua