25.06

Банківський форум

Депутати пронюхали, що президент завів список з їх усунення

Середа, 4 квітня 2007, 10:44

Верховна Рада звертається до президента Віктора Ющенка з вимогою роз'яснити, які заходи він має намір вжити для виключення будь-яких передумов для втягування силових структур у події, що відбуваються в країні.

Відповідний запит голови парламентського комітету нацбезпеки й оборони Юрія Самойленка підтримали 256 депутатів.

"За інформацією із секретаріату Верховної Ради, у секретаріат президента був запрошений один з керівних співробітників СБУ", - почав член фракції Партії регіонів.

"У бесіді з ним керівники секретаріату в переконливій тональності обговорювали можливість застосування СБУ силових заходів, у тому числі з ізоляції від суспільства, а практично, із затримки осіб, що закликали у своїх виступах не виконувати неконституційний указ президента про розпуск ВР", - заявив Самойленко.

"При цьому, як у колишні часи, і списочок уже був готовий, людей так на 50. І в ньому не робочі аграрії, але віце-прем'єр Табачник, міністри Толстоухов, Шуфрич. А також народні депутати... Зараз і я, ймовірно, поповню цей список", - додав депутат.

У той же час Самойленко заявив про подив, який серед депутатів викликала заява в.о. голови СБУ Валентина Наливайченка про готовність спецслужби вжити заходи для нормальної роботи діючого складу ЦВК.

"На засіданні комітету в середу ми детально обговоримо заяву Наливайченка і, можливо, приймемо рішення про запрошення його на засідання, щоб він пояснив депутатам своє легке трактування законів, що регламентують роботу СБУ", - заявив депутат.

Він відзначив, що за юридичною оцінкою Наливайченка, "ми з вами підпадаємо в розряд осіб, що вчинили особливо небезпечний злочин".

"Фактично, нам пригрозили пальчиком. А в чекістському середовищі це називається "проведення профілактичного заходу на випередження, з використанням ЗМІ", - додав він.


"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування